Firma LG Electronics (LG), jako pierwsza wprowadza do sprzedaży na rynku niemieckim telewizory OLED z zakrzywionym ekranem, stając się tym samym pierwszym producentem telewizorów, który zaoferował zaawansowaną technologię OLED europejskim konsumentom. Już od dziś telewizor OLED55EA9800jest dostępny za pośrednictwem wybranych sklepów detalicznych w Niemczech. Sprzedaż w innych krajach Europy planowana jestod czwartego kwartału bieżącego roku.

Reklama

LG, jako pierwszy producent oferujący wielkowymiarowymodel OLED z zakrzywioną matrycą,zarówno w USA, jak i w Europie, dąży do ustanowienia nowego standardu na rynku telewizorów nowej generacji. Dzięki innowacyjnemu wzornictwu ekranu oraz nowatorskiej technologii WRGB OLED od LG, telewizor OLED z zakrzywionym ekranem zapewnia najwyższą możliwą jakość obrazu oraz niespotykane dotąd wrażenia wizualne.

Jego innowacyjny design został nagrodzony prestiżowymi nagrodami m.in. EISA 2013, Red Dot: Best of the Best,natomiast jakość obrazu została poświadczona certyfikatami wydanymi przez niezależne międzynarodowe instytucje jak TÜV Rheinland, Interteki VDE. Telewizor ten, jako pierwszy OLED na świecie, uzyskał również certyfikat THX.

Sugerowana cena detalicznatelewizora wyniesie 8999 Euro na rynku niemieckim. Natomiast ceny w pozostałych krajach Europy zostaną potwierdzone wraz z wprowadzeniem modelu na rynek.