Na graczy, którzy zdecydują się w tym roku odwiedzić imprezę Poznań Game Arena, odbywającą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich czeka moc atrakcji. Nie tylko będą mogli się oni zapoznać z najnowszymi grami i przedpremierowymi demami najbardziej wyczekiwanych tytułów, ale także obejrzeć nowy sprzęt - w tym roku szczególny nacisk wystawcy położą na wirtualną rzeczywistość. Do tego swe nowe produkty gamingowe pokażą takie firmy jak LG, Roccat, SteelSeries czy HyperX.

Na targach działać też będą sklepy, w których dużą część wystawianych produktów można będzie kupić w atrakcyjnych cenach - pojawi się choćby CDP.pl, które obiecuje gorące promocje na gry. Będzie też swoje stoisko miał MediaMarkt.

Nie samym oglądaniem gier jednak goście targów żyją - na miejscu organizowane będą turnieje - m.in zmierzyć się będzie można z innymi graczami w League of Legends, a pula nagród wynosi aż 40 tys. złotych. Specjalne konkursy czekają też na cosplayowców.

Ceny biletów? Kto chce obejrzeć targi w piątek, czyli w tzw. "dniu VIP", by ominąć tłumy zwiedzających, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 120 złotych. Bilet na sobotę kosztuje 30 złotych (25 złotych przy zakupie przez internet), a na niedzielę 25 złotych (20 złotych w przedsprzedaży".