Luc Bernard pracuje nad grą "Imagination is The Only Escape", przygodówką na konsolę Nintendo DS. Jej bohaterem jest młody, mieszkający we Francji, żydowski chłopiec, który dorasta w trakcie niemieckiej okupacji i - jak miliony swoich rówieśników - nie radzi sobie z ogromem tragedii wokół siebie. Aby przed nią uciec, we własnej wyobraźni kreuje fantastyczny świat, w którym ma się dziać cała przygoda.

Reklama

Jak obiecuje autor, to będzie też gra edukacyjna, w której chodzenie po smutnym, pełnym okrucieństwa świecie, ma uczyć dzieci i tłumaczyć im, dlaczego dzieje się na nim tyle zła, i co robią Niemcy.

Grafika jest ciemna i bardzo przygnębiająca, Niemcy noszą długie płaszcze i mają bardzo wyraźne swastyki na mundurach. W trakcie rozwoju przygody, gracz poznaje kolejne fakty z historii. Podane są one w bezdusznym - i przez to bardzo mocnym - stylu.

Bohater słyszy na przykład o tym, że w trakcie Holokaustu zamordowano 1,5 miliona dzieci: ponad 1,2 miliona z nich było Żydami, dziesiątki tysięcy - Cyganami, a reszta - niepełnosprawna. Inna notka mówi, że nazistowscy lekarze w obozach zagłady torturowali dzieci, poddając je operacjom bez użycia znieczulenia czy narkozy, zarażając śmiertelnymi chorobami, usuwając narządy wewnętrzne, albo zmieniając im sztucznie płeć. Ofiary później zabijali naziści

Według wydawcy, gra pojawi się w sprzedaży w Europie jeszcze w tym roku.

Więcej na www.playpc.pl