"CD Projekt [...] informuje, iż w oparciu o raporty cyfrowych platform dystrybucyjnych oraz dane zebrane od dystrybutorów fizycznych szacuje, że na moment ogólnoświatowej premiery gry Cyberpunk 2077, tj. ujmując zamówienia złożone do dnia 9 grudnia 2020 roku włącznie, gracze złożyli na nią ponad 8 mln zamówień przedpremierowych (tzw. pre-orders)" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Oficjalna premiera gry studia CD Projekt Red miała miejsce dziś. Gra jest oceniana bardzo pozytywnie - na portalu Metacritic otrzymała ocenę 91 na 100. Recenzenci zwracają uwagę na wielkie, fascynująco rozbudowane dystopijne uniwersum. Z drugiej strony wersje na których grano dotychczas miały sporo błędów. CD Projekt zapowiadał aktualizacje.

CD Projekt zabiera głos ws. błędów w grze

"Zaadresujemy absolutną większość problemów. Trzeba po prostu wykonać ileś zadań, aby w absolutnej większości gra działała bez przeszkód. Gra jest finalnym produktem i gracze są bardzo zadowoleni. Mówimy o dwóch rzeczach - błędów w samej jest grze mało, ale trzeba rozwiązać problemy na styku software i hardware, co wynika z ogromnej różnorodności w konfiguracjach PC" - skomentował to Kiciński podczas wideokonferencji prasowej. Komentując ocenę 71 na Steam, prezes CD Projekt zaznaczył, że to dopiero pierwsze wyniki.

Reklama

Po pierwszej analizie wniosek jest taki, że na pewnych konfiguracjach PC są problemy wynikające chociażby z nieaktualnych sterowników. Przy tak ogromnej masie graczy naturalne, że niektórzy są 'wkurzeni' przez konfigurację i ocenili grę negatywnie. Poczekajmy jakiś czas na rozwój sytuacji - będzie lepiej widoczne, jak gracze oceniają. Cały czas pracujemy nad przygotowaniem hotfix i będziemy go wypuszczać, by zminimalizować efekty różnych konfiguracji - wskazał Kiciński.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarowe gry wydawnictwa to seria "Wiedźmin" oraz "Cyberpunk 2077", którego premiera miała miejsce 10 grudnia 2020 r.