"Studio Spokko, będące częścią rodziny CD Projekt, ogłosiło, że 'Wiedźmin: Pogromca Potworów' - osadzona w świecie Wiedźmina gra role-playing wykorzystująca technologię rzeczywistości rozszerzonej - zostanie wydany na iOS i Androida 21 lipca" - czytamy w komunikacie. Akcja gry "Wiedźmin: Pogromca Potworów" - za którą odpowiedzialne jest Spokko - rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin studia CD Projekt Red.

Reklama

"W tamtych czasach na ziemiach Kontynentu roiło się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie, z którymi mogli mierzyć się wyłącznie przedstawiciele nowej profesji, wiedźmini. W trakcie rozgrywki gracze będą przemierzać otaczający ich świat - który dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej zmienił się w fantastyczną krainę pełną niebezpieczeństw - tropiąc i polując na potwory" - czytamy dalej.

Nowy Wiedźmin będzie za darmo

Spółka wyjaśnia, że w oczekiwaniu na premierę gry Spokko poinformowało, iż użytkownicy Androida mogą już teraz dokonać pre-rejestracji w Google Play i otrzymać w ten sposób Stalowy miecz z Kaer Morhen, który zwiększa liczbę Punktów Doświadczenia zdobywanych za zabijanie potworów o 10 proc.. Zostanie on dodany do ekwipunku graczy w dniu premiery - aby pomóc nowym adeptom wiedźmińskiej profesji w ich podróży po Kontynencie. Gra "Wiedźmin: Pogromca Potworów" będzie dostępna za darmo na iOS i Androida, podsumowano.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".