Facebook prawdę powie. O tobie

| Aktualizacja:

Dokładny profil człowieka można stworzyć, analizując odwiedzane przez niego strony w sieci, oceniając muzykę, której słucha, czy filmy, które ogląda. W ten sposób można rozpoznać np., czy jego rodzice są rozwiedzeni.

wróć do artykułu
 • ~mały CZESIO
  (2013-05-25 14:05)
  Kiedyś do celu samouzewnętrzniania służyły kolejki w sklepach. Wszyscy musieli się dowiedzieć na co akurat chorujesz, czym jesteś sfrustrowany , albo co akurat
  udało ci się "dostać" w innym sklepie. Obecnie wraz z duchem postępu
  kolejki zostały zastąpione Facebookiem. Natura ludzka się nie zmienia.
 • ~hehe
  (2013-05-25 12:59)
  nie uzywam portali typu facebook i mozecie mi skoczyc!
 • ~OSSA
  (2013-05-25 18:28)
  A co mówi ten cały 'fajzbuk' o tych, którym on wisi i ani raz nie byli na jego stronie ? Przecież to jest chore.
 • ~OSEta
  (2013-05-25 13:38)
  Żyjemy w globalnej wiosce, czy tego chcemy czy też nie. I to jest prawda. Warto sobie z tego zdawać sprawę i jeśli opowiadać o sobie publicznie na portalach społecznościowych to z pełną świadomością ewentualnych zagrożeń. Co jest etyczne, a co nie jest? Jeśli opisuję, co aktualnie czytam, jakie filmy oglądam, w jakich spotkaniach biorę udział, wymieniam poglądy na forach, tak jak tutaj właśnie, to z własnej woli dostarczam wszystkim, którzy umieją czytać wielu informacji o sobie. Więc mam w tym wszystkim spory wkład własny. Przecież jesteśmy numerami pesel, nipami, jesteśmy monitorowani dla naszego przecież bezpieczeństwa w różnych publicznych miejscach, a także często na terenie swojego miejsca zamieszkania, itd. itp. Wypieranie tej rzeczywistości nic nie daje...
 • ~Majkel
  (2013-05-25 14:12)
  Tak, ale gromadzenie i przechowywanie informacji podlega regulacjom właśnie ze względów etycznych. Wykorzystywanie tych informacji w sposób sprzeczny z intencjami z jakimi je zamieściłaś nie jest etyczne. Jeśli ktoś weźmie Twoje zdjęcie z facebooka i wrzuci na portal typu wiocha . pl, to będzie to oczywista podłość. Upubliczniłaś informację o sobie, ale zrobiłaś to w określonym kontekście. Nie po to, żeby ktoś Ci ubliżał albo odczytywał Twoje seksualne preferencje.
 • ~OSEta
  (2013-05-25 12:03)
  Ciekawe spostrzeżenia i raczej prawdziwe.
 • ~XYLON
  (2013-05-31 20:07)
  NORMALNY INTERNAUTA NIE WCHODZI NA FEJSA. TO SZPIEG W MAJESTACIE PRAWA
 • ~piko
  (2013-06-03 23:12)
  Dlatego trzeba pomyśleć dwa razy zanim coś sie na fb wrzuci. Gorzej, że masa dzieciaków wcale nie myśli, albo młodych, którzy szukają pracy, narzekają, że nie znajdują a później na profilu mają zdjęcia zakrapianych imprez i głebokich dekoltów.
 • ~fakty bez mitow
  (2013-06-13 10:55)
  Facebook to jak Apteka. Sa w niej witaminy, srodki przeciwbolowe ale i psychotropy oraz niebezpieczne leki na nadcisnienie, wiec wybor nalezy do WAS!! Mozna miec tylko profil a mozna miec "otwarte drzwi od domu"!
 • ~spy
  (2013-10-23 12:35)
  TUTAJ , NAJLEPSZY SZPIEG NA FEJSA JAKI ZBUDOWALI

  http://nudzesie.cba.pl/szpiegfb.htm

Może zainteresować Cię też: