Profesor, znana z programów telewizyjnych o historii starożytnej, otrzymała w sobotę niemal identyczna groźbę zamachu bombowego, jak przedtem kilka innych znanych kobiet. Inne otrzymywały pogróżki, że zostaną zgwałcone. Policja aresztowała już dwóch mężczyzn pod zarzutem publikacji takich ćwierknięć, a dyrektor brytyjskiego Twittera, Tony Wang opublikował wczoraj wpisy i rozesłał emaile przepraszając ofiary trolli grasujących na Twitterze.

Reklama

Profesor Mary Beard mówi, że nie przestraszyła się zapowiedzi zamachu, ale zgłosiła ten wpis policji, by dać jej więcej materiału dowodowego.

W piątek Scotland Yard podał, że wszczął śledztwo w sprawie prześladowania ośmiu kobiet na Twitterze. Jedna z nich, posłanka do Izby Gmin Stella Creasy, powiedziała BBC, że Twitter powinien zainstalować możliwość zgłaszania nadużyć. Petycja internetowa pod takim wnioskiem zebrała już 125 tysięcy podpisów i szef Twittera, Tony Wang obiecał, że od września taki przycisk zostanie zainstalowany na wszystkich platformach. Dotychczas istnieje tylko na aplikacji Twittera dla iPadów i iPhone'ów.