To jednak nie wszystko. Na stronie now.gemius.com prezentowane są także zasięgi prognozowane (z tygodniowym wyprzedzeniem).

Chcemy się dzielić z rynkiem wiedzą o internecie. To nasza misja. Projekt gemiusNow jest tego najlepszym dowodem. Szybki dostęp do danych ma kluczowe znaczenie w pomiarze tak dynamicznego medium, jakim jest internet. Dlatego od początku roku udostępniliśmy wszystkim klientom dane dzienne, publikowane z dnia na dzień, wyniki pomiaru oglądalności stron WWW na poszczególnych urządzeniach, a także informacje o całkowitym zasięgu na PC, smartfonach i tabletach łącznie - mówi Piotr Ejdys, prezes zarządu firmy Gemius.

Reklama

Przypomnijmy, że według badania Gemius Audience za kwiecień 2016 r., Grupa Gazetaprawna.pl (serwisy Dziennik.pl, Gazetaprawna.pl, Forsal.pl, Prawnik.pl oraz Infor.pl) z 21,54% zasięgu wśród internautów i 5,56 mln realnych użytkowników awansowała na 2. pozycję w kategorii Biznes, finanse, prawo, plasując się przed Grupą Onet RASP i za zajmującą pierwsze miejsce na podium Grupą Wirtualna Polska.

W prestiżowym zestawieniu TOP 20 wydawców internetowych, Grupa Gazetaprawna.pl awansowała z 18. na 17. miejsce z wynikiem 6.6 mln realnych użytkowników oraz ponad 25% udziałem w rynku (25,62%).

Po raz pierwszy Grupa Gazetaprawna.pl została ujęta w zestawieniu TOP 20 grup i serwisów, z których korzystają użytkownicy urządzeń mobilnych (mobile). Wskazanie 2,73 mln użytkowników dało grupie wysoką 18. pozycję w tej kategorii.

Reklama