Prośba o odnalezienie załamanego niepowodzeniami w grze internetowej mężczyzny dotarła do dyżurnego myślenickiej komendy z Islandii w niedzielę 5 listopada nad ranem.

Reklama

Z korespondencji Biura Interpolu w Rejkiawiku z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji wynikało, że pracownicy islandzkiego producenta i wydawcy gier komputerowych odebrali niepokojące informacje od kilku graczy znanej gry komputerowej, w której uczestniczy online nawet 350 tys. osób z całego świata. Wskazywały one na złą kondycję psychiczną gracza z Polski, spowodowaną niepowodzeniami w grze.

Równocześnie za pośrednictwem Biura Interpolu w Wiesbaden wpłynęła do KGP informacja od niemieckiej internautki, która pozyskała podobne informacje na jednej z sieciowych platform video i usiłowała nawet zapobiec działaniom zdesperowanego gracza. Przesłane dane dotyczyły tego samego mężczyzny.

Policjanci myślenickiego ogniwa patrolowego szybko dotarli do miejsca zamieszkania gracza. Zastali tam jego rodziców, a w jego pokoju były puste opakowania po lekach – poinformował Gleń. Jak dodał, odnaleziony niebawem poza domem 28-latek został przekazany ratownikom medycznym, obecnie jego zdrowiu nic nie zagraża, jest po pod opieką rodziny.

W grze rozgrywanej w wirtualnym świecie uwadze internautów nie umknęły realne problemy młodego mężczyzny a dzięki reakcji internautów, koordynacji wymiany informacji przez Interpol i skutecznym działaniom policjantów uratowano człowieka" – podkreślił Sebastian Gleń.