Kanał wyemitował filmy w których mogło dojść do nielegalnego wykorzystywania nieletnich. Lord Kruszwil działa w sieci partnerskiej Lifetube, która w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zapowiedziała koniec współpracy z kanałem.

Reklama

Zrobiliśmy wiele by zapanować nad tym twórcą, ale istnieją granice kontrowersji, których nie będziemy wspierać. W związku z tym kończymy współpracę z kanałem Lord Kruszwil - powiedział Kamil Bolek, członek zarządu Lifetube.

Lord Kruszwil to kanał funkcjonujący na polskim YouTube od lipca 2017 r. Obecnie ma ponad 2,7 mln subskrypcji, a filmy mają w sumie z górą 447 mln odsłon.

Ostatnio kanał zamieścił filmy, które wywołały w internecie poważne kontrowersje. Pierwszy z filmów prezentuje 10-latka, którego zadaniem jest dotykanie i ocena miejsc intymnych podstawionych modelek. Na kolejnym filmie autor kanału nakłania kobiety "odpowiednio wyposażone" fizycznie do współpracy w zamian za konkretne korzyści materialne.

W sprawie wspomnianych filmów opublikowanych przez Lorda Kruszwila interweniował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Reklama

Kontrowersyjne treści opublikowane przez Lorda Kruszwila zniknęły z YouTube. Z informacji uzyskanych przez Wirtualnemedia.pl wynika jednak że zostały usunięte nie przez YT, ale przez samego twórcę.