1) Przed zakupem towaru warto - choćby w archiwalnych promocyjnych gazetkach marketów, które dostępne są w sieci - sprawdzić, jak wyglądała cena produktu wcześniej w tych samych sklepach. Może się bowiem okazać, że przed okresem wyprzedaży w czarny piątek po cichu podniesiono ceny.

Reklama

2) Warto też wpisać nazwę produktu do wyszukiwarek cen, jak ceneo czy skąpiec - czy przypadkiem reklamowany towar nie jest dostępny u konkurencji w niższych cenach.

3) Jeśli kupujecie towar poza granicami Polski, warto sprawdzić, jakiego kursu euro czy dolara używa wasz bank i ile kosztuje transport. Po doliczeniu opłat za przewalutowanie transakcji i kosztów dowozu, może się bowiem okazać, że zjedzą one korzystny rabat.

4) Trzeba pamiętać, że w przypadku zakupów przez internet, mamy prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni. Nawet, jeśli kupimy coś na promocji i poza Polską. Dlatego lepiej jest dokonywać zakupów w sieci niż w sklepach stacjonarnych, bo gdy ochłoniemy z gorączki zakupów, zawsze towar możemy zwrócić

5) Jeśli jednak zdecydujecie się na zakupy stacjonarne, to warto poszukać w sieci opinii o sprzęcie, który zachwala nam sprzedawca, bo może się okazać, że niska cena, czy słaba matryca nie zrównoważą nam niższej ceny

Reklama