Uczniowie wrócą we wtorek do szkół w Cesenie i Forli, choć w tym drugim mieście nie dotyczy to liceów i techników. Nie zostały otwarte ze względu na kłopoty z dojazdem i zablokowane drogi.

Reklama

Czerwony alarm pogodowy

W miejscowościach koło Rawenny, na obszarze, który najbardziej ucierpiał z powodu kataklizmu, trwa wypompowywanie wody.

Reklama

Mimo poprawy pogody i prognozowanego obniżenia poziomu rzek także we wtorek w Emilii-Romanii będzie obowiązywał czerwony, najwyższy stopień alarmu pogodowego.

Z 26 do 16 tysięcy zmniejszyła się w ciągu doby liczba osób ewakuowanych.

Całkowicie zamkniętych jest prawie 400 dróg, a częściowo 225.

Przywracane jest kursowanie pociągów, między innymi na trasach miedzy Forli i Rimini oraz Rawenną i Rimini. Ale nadal na niektórych odcinkach wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusową.

Przywracanie internetu po awarii

Technicy pracują nad tym, aby jak najszybciej usunąć występującą w wielu miejscach awarię internetu w szpitalach, szkołach, firmach.

Jedna ze spółek finansowych kupiła specjalne terminale od firmy Elona Muska, a on z kolei, jak poinformowały media, tak skierował swoje satelity, by zapewnić włoskiemu regionowi jak najlepszy sygnał.

Porządkowanie plaż na wakacje

Reklama

Plaże w Rimini są uporządkowane, w pełni urządzone i gotowe - poinformował szef spółdzielni najemców plaż w stolicy włoskich wakacji Mauro Vanni. Jesteśmy gotowi na przyjęcie klientów - zapewnił.

Z Rzymu Sylwia Wysocka