Pierwszym, zaprezentowanym produktem jest SoundBlaster AXX. To graniastosłupowaty głośnik z wbudowanym mikrofonem. Wygląda ciekawie i sprawuje się całkiem nieźle - zapewnia dźwięk przestrzenny, a do tego da się go podłączyć zarówno do smartfona, jak i tabletu przez Bluetooth. Sprzęt zasilany jest albo z komputera, albo ze specjalnej baterii na USB. Produkt może być sterowany z poziomu aplikacji mobilnej, jak i peceta.

Reklama

Jak to działa? Na demonstracji produktu ludzie z Creative'a pokazali najważniejsze funkcje mikrofonu - potrafi on idealnie wyłapać i wyeliminować dźwięki z tła. Do tego dzięki ustawieniu promienia, w którym mikrofon wyłapuje głos, da się ustawić tak system, by gadżet wychwytywał tylko nasz głos i ignorował całą resztę. Bez problemu potrafi także przełączyć się z trybu odtwarzania muzyki na tryb głośnomówiący. Do tego jest w pełni mobilnym systemem i idealnie się nadaje do urządzenia imprezy na tarasie, czy w ogrodzie.

Kolejne produkty to już urządzenia typowo dla graczy. Po pierwsze słuchawki z mikrofonem serii Rage3D. 50-milimetrowe membrany i procesor dźwiękowy sprawiają, że karta dźwiękowa do nich jest niepotrzebna. W sprzedaży będą dwa modele - bezprzewodowe i łączące się z komputerem przez kabel. Wersja bluetooth ma mieć baterię zapewniającą 50 godzin grania. Przedstawiciele Creative'a zapewniają, że słuchawki idealnie odwzorowują dźwięk przestrzenny i nadają się do grania we wszystkie sieciowe strzelanki, gdzie od dobrego dźwięku zależy życie naszej postaci i sukces naszej drużyny.

Ostatnim produktem Creative'a, który pokazano to karta dźwiękowa. Ludzie azjatyckiej firmy posypali głowy popiołem i przyznali, że ich poprzednia generacja - Recon3D nie okazała się sukcesem. Dlatego też inżynierowie na nowo zasiedli do biurek i stworzyli ZxR. Patrząc po specyfikacjach technicznych, karta zapowiada się nieźle. Ma mieć wbudowany 127-decybelowy DAC i 600-ohmowy wzmacniacz słuchawkowy. Do tego dostajemy wyjście stereo RCA i analogowe 5,1. Korzysta ze złotych kondensatorów, a pracuje pod kontrolą czterordzeniowego procesora. Dołączona będzie do niej karta-córka ze 123-decybelowym ADC Burr-Brown a także wejściami i wyjściami optycznymi.

System AXX jest już dostępny w cenie 200 euro, z kolei Rage3D i karta dźwiękowa pojawią się w październiku i listopadzie.