LG CINEMA 3D Smart TV z oferty na rok 2013 zostały wyposażone w udoskonalony interfejs zwiększający wygodę użytkowania. W większości telewizorów oferowanych
w tym roku zastosowano panele IPS, które cechują się szerokim kątem widzenia 178 stopni, dzięki czemu umożliwiają oglądanie obrazu o kolorach bliskich rzeczywistym praktycznie z każdego miejsca.

Reklama

Układ 2013 Triple XD Engine pozwala na lepsze i dokładniejsze przetwarzanie obrazu oraz regulowanie jego parametrów, przez co zapewnia niespotykaną dotąd jakość obrazu. Unowocześniony procesor obrazu Triple XD Engine umożliwia uzyskanie bardziej naturalnych barw, głębszego kontrastu oraz dokładniejszego odwzorowania szybkiego ruchu, dzięki czemu uzyskuje się najwyższą jakość realistycznego obrazu. Procesor ten jest wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne, które zapewniają wspaniałą jakość obrazu będącą synonimem telewizorów LG CINEMA 3D Smart TV.

Funkcja Super Contrast Booster maksymalnie zwiększa kontrast oraz jasność obrazu, poprzez odpowiednie sterowanie podświetleniem w różnych częściach ekranu. Dynamiczne skanowanie skraca czas reakcji wyświetlacza i eliminuje rozmycia nawet w przypadku najbardziej dynamicznych scen, dzięki czemu zapewnia nowy, jeszcze wyższy poziom ostrości obrazu. Ponadto, aktywna redukcja szumów usuwa niepożądane zakłócenia pozwalając na uzyskanie bogatszego w szczegóły i bardziej realistycznego obrazu.

Nowa linia telewizorów to także udoskonalona platforma Smart TV oraz przeprojektowany, bardziej intuicyjny pilot Magic Remote. Nowy pilot ułatwia sterowanie, ponieważ oprócz funkcji sterowania kursorem, kółkiem i gestami zastosowano w nim funkcję rozpoznawania mowy. Dzięki funkcji Voice Mate rozpoznającej naturalny sposób mówienia, nowy pilot daje możliwość szybkiego i łatwego wyszukiwania.

Inteligentne telewizory LG dają też dostęp do zaawansowanej funkcji Now On, która poleca użytkownikom programy VoD (video-on-demand) oraz audycje telewizyjne na podstawie popularności lub indywidualnych upodobań. W celu ułatwienia szybkiego wyboru spośród różnorodnych treści, wyniki są wyświetlane w postaci czytelnych miniatur. Ponadto, funkcja Tag On umożliwiająca parowanie urządzeń z wykorzystaniem technologii NFC sprawia, że dostęp do treści jest jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy - wystarczy zbliżyć smartfon wyposażony w technologię NFC do zaprogramowanego taga dołączanego do telewizora.

Telewizory LG z oferty na rok 2013 zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją wzorniczą CINEMA SCREEN, wyróżniającą się węższą ramką, która w jeszcze mniejszym stopniu rozprasza uwagę widzów. Taki efekt wizualny jest dodatkowo wzmocniony przez podstawę Magic Stand, która sprawia wrażenie, że telewizor unosi się w powietrzu. Elegancka i funkcjonalna podstawa w atrakcyjny sposób dopełnia minimalistyczny wygląd telewizora. Ponadto, podstawa umożliwia też wygodne obracanie telewizora, pozwalając na łatwe zmienianie położenia w każdym pomieszczeniu.