FRITZ!Box 3270 pozwala w pełni wykorzystać połączenia ADSL i ADSL2+ z prędkością do 24 Mbit/s. Jako bezprzewodowy router WLAN N ze zintegrowany modemem DSL, oferuje niezliczone sieciowe możliwości. Dzięki WLAN i czterem portom Ethernet, komputery i inne urządzenia sieciowe mogą być szybko i bezpiecznie połączone z Internetem. FRITZ!Box wyposażono w uniwersalny port WAN Ethernet dla podłączenia Internetu z operatorami sieci kablowych i osiedlowych. Dodatkowo wsparcie dla modemów USB HSPA/LTE umożliwia korzystania z zalet Internetu mobilnego. Niezależnie od tego czy surfujesz, korzystasz ze strumieni audio/wideo, usług wideo na żądanie czy oglądasz IPTV, FRITZ!Box 3270 jest najlepszym rozwiązaniem dla każdego połączenia DSL.

Reklama

Port USB 2.0 oferuje szeroki wachlarz sieciowych zastosowań urządzeń USB, takich jak drukarki czy twarde dyski. Rozszerzona funkcjonalność NAS z serwerem mediów i zintegrowanymi zasobami mediów online otwierają nowe możliwości dla sieci domowych, ponieważ użytkownicy mają dostęp do mediów takich jak muzyka, zdjęcia czy filmy z dowolnego miejsca w sieci – nawet, gdy komputer jest wyłączony. Obszerne oprogramowanie, podlegające regularnym i bezpłatnym aktualizacjom, zawiera dodatkowe funkcje takie jak firewall, kontrola rodzicielska, tryb nocny WLAN czy wirtualną sieć bezprzewodową dla gości. Smartfony z systemem Android oraz z serii iPhone mogą być również zintegrowane z siecią domową umożliwiając użytkownikom telefonowanie przez Internet.

Standard bezprzewodowy WLAN N oraz wieloantenowa transmisja MIMO zapewnia wysoką wydajność przesyłu danych do 300 Mbit/s oraz imponujący zasięg. FRITZ!Box 3270 wspiera WLAN N w pasmie 2,4 GHz albo w odpornym na zakłócenia pasmie 5 GHz. Dzięki prekonfigurowanemu kodowaniu WPA2, sieć bezprzewodowa FRITZ!Box może działać bezpiecznie zaraz po rozpakowaniu.

W zależności od preferencji, WLAN może być włączony lub wyłączony przy pomocy przycisku na obudowie lub też zarządzany automatycznie razem z trybem nocnym FRITZ!Box. Podczas pracy sieci bezprzewodowej, funkcja WLAN Eco Mode dostosowuje siłę sygnału do aktualnych warunków. Ponadto funkcja hibernacji FRITZ!Box automatycznie wyłącza nieużywane interfejsy, a pobór mocy przez procesor jest minimalizowany. FRITZ!Box 3270 pozwala na bezpieczny zdalny dostęp: używając połączeń VPN (wirtualna sieć prywatna) użytkownicy mogą mieć bezpieczny dostęp poprzez Internet do sieci lokalnej i w ten sposób także do wszystkich podłączonych do niej urządzeń.

Karta sieciowa, którą łatwo skonfigurować / Media
Reklama

RITZ!WLAN USB Stick N wspiera dwupasmowy standard WLAN N w paśmie częstotliwościowi 2,4 GHz lub 5 GHz oraz zapewnia szybki bezprzewodowy Internet z prędkością przesyłu do 300 Mbit/s. FRITZ!WLAN USB Stick N jest także kompatybilny ze starszymi standardami bezprzewodowymi 802.11 g, b i a.

Gadżet oferuje łatwą instalację, oraz automatycznie ustanawia bezpieczne połączenie WLAN. Po podłączeniu FRITZ!WLAN USB Stick N do portu USB we FRITZ!Box, przekazywane są wszystkie niezbędne ustawienia. W ostatnim kroku wystarczy podłączyć kartę bezpośrednio do komputera PC lub notebooka, gdzie następuje automatyczna instalacja i konfiguracja bezpiecznego połączenia WLAN. Nie ma potrzeby korzystania z płyt instalacyjnych w systemach Windows XP (Service Pack 2/3), Windows Vista, Windows 7 lub 8.

Inną możliwością konfiguracji FRITZ!WLAN USB Stick N jest wykorzystanie funkcji WPS (Wi-Fi Protected Setup). Za pomocą WPS możliwe jest ustanowienie bezpiecznego połączenia WLAN za naciśnięciem przycisku na obudowie FRITZ!Box. FRITZ!WLAN USB Stick N działa w standardzie szyfrowania WPA2, dzięki czemu oferuje maksymalne bezpieczeństwo sieci WLAN.

Internet zamiast prądu z gniazdek / Media / AVM GmbH

FRITZ!Powerline doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy potrzebne jest nawiązanie połączenia sieciowego bez kładzenia nowych kabli. Dzięki kompaktowym wymiarom FRITZ!Powerline, każde gniazdko elektryczne w domu może zostać wykorzystane do przedłużenia Gigabitowego kabla Ethernet i oferować prędkość połączenia do 500 Mbit/s. FRITZ!Powerline jest idealnym rozwiązaniem dla wymagających usług sieciowych intensywnie wykorzystujących łącza szerokopasmowe, takich jak przesyłanie wideo HD czy muzyki, nie wspominając o szybkim surfowaniu, graniu w gry, telewizji internetowej czy wideo na żądanie.

Wystarczy włożyć je do gniazdka elektrycznego adaptery powerline, połączyć z komputerami PC lub innymi urządzeniami sieciowymi i gotowe! FRITZ!Powerline posiada domyślnie aktywowane szyfrowanie połączeń w systemie AES z 128 bitowym kluczem, więc zdjęcia, muzyka, wideo HD i inne pliki mogą być bezpiecznie przesyłane.

FRITZ!Powerline jest dostępny jako zestaw dwóch adapterów. Adaptery Powerline produkowane przez innych producentów mogą być również zintegrowane z siecią za naciśnięciem przycisku – niezależnie od tego czy są dostosowane do przesyłu o prędkości 200 czy też 500 Mbit/s. Specjalny graficzny interfejs użytkownika FRITZ!Powerline daje pogląd na całą sieć Powerline, oferując jednocześnie inne przydatne funkcje, takie jak dezaktywacja kontrolek LED, pomoc w wyborze właściwego gniazdka elektrycznego, zarządzanie nazwami poszczególnych adapterów Powerline, tryb oszczędzania energii - green mode oraz firmowe aktualizacje. FRITZ!Powerline to także wysoki poziom w kwestii energooszczędności – adaptery zużywają 3-4 Waty w czasie działania i mniej niż 1 Wat w trybie uśpienia.