Jak Polak wybiera telewizor? RAPORT

Czym kierują się Polacy, kupując telewizor? Ceną, marką, czy też liczy się może to, jak znajomi ocenią zakup? TNS Polska w swym najnowszym sondażu sprawdził, co sprawia, że klienci wybierają ten, a nie inny model.

wróć do artykułu
  • ~TeleVidz
    (2013-07-14 10:53)
    3Dbez okularów!..
  • ~laik
    (2013-07-14 11:45)
    ~~agesandors
    Cena i marka też jest ważna.Piszesz bzdury o przestarzałych konstrukcjach.Ja pamiętam pierwsze telewizory LCD i plazmowe w Polsce.Zeby to było bardziej obrazowe napiszę że za jeden taki telewizor trzeba było zapłacić tyle kasy że kupiłbyś wtedy 3 nowe Cinquecenta i jeszcze zrobiłbyś imprezkę.Dzisiaj za nową plazmę czy LCD zapłacisz tyle co za dwa 20 letnie Cinquecenta.Nie wiem co rozumiesz przez przestarzałą technologię.Ja chodziłem do szkoły elektronicznej i w połowie lat siedemdziesiątych na "urządzeniach elektronicznych" omawialiśmy zasadę działania ekranu LCD i plazmy(z tego nauczyciel pytał na oceny).Niestety nie było wtedy możliwości obniżenia kosztów produkcji takich ekranów gdyż nie było tak szybkich komputerów.Wtedy najszybsze komputery ładowały by jeden obraz kilkanaście minut.Jeżeli chcesz wiedzieć żeby wykorzystać to jako telewizor (płynny obraz)potrzeba min 2miln pikseli na jeden obraz.Takich pełnych obrazów musi być 25-czyli 50 Mpikseli /sekundę.Wtedy najnowocześniejsze komputery w Pentagonie nie miały takiej częstotliwości taktowania(dochodziły do 1MHz-wyższe częstotliwości były realizowane na lampach)) a i najprostsze bramki nie potrafiły tak szybko przełączać a co dopiero przetwarzać i obrabiać sygnały. Jeżeli chodzi o Polskę to w latach siedemdziesiątych lub osiedemdziesiątych gdy jakiś elektronik wtrącił się w dyskusję o przyszłych telewizorach i powiedział o LCD a o plazmowych to nie chcę nawet wspominać -zaraz robiono z niego głupka.Zaraz były przezwiska typu-czy ty tępaku wiesz co to jest plazma itd,itp.Lepiej było cicho siedzieć.Sam widzisz co dzieje się w 21 wieku jak ktoś posiadający trochę wiedzy technicznej sprzeciwi się wyznawcom PiS.Zaraz go zgnoją.Niestety żyjemy w takim kraju gdzie głupota jest największym dobrem narodowym a wiedza i inteligencja jest tępiona.
  • ~laik
    (2013-07-14 11:45)
    ~~agesandors
    Cena i marka też jest ważna.Piszesz bzdury o przestarzałych konstrukcjach.Ja pamiętam pierwsze telewizory LCD i plazmowe w Polsce.Zeby to było bardziej obrazowe napiszę że za jeden taki telewizor trzeba było zapłacić tyle kasy że kupiłbyś wtedy 3 nowe Cinquecenta i jeszcze zrobiłbyś imprezkę.Dzisiaj za nową plazmę czy LCD zapłacisz tyle co za dwa 20 letnie Cinquecenta.Nie wiem co rozumiesz przez przestarzałą technologię.Ja chodziłem do szkoły elektronicznej i w połowie lat siedemdziesiątych na "urządzeniach elektronicznych" omawialiśmy zasadę działania ekranu LCD i plazmy(z tego nauczyciel pytał na oceny).Niestety nie było wtedy możliwości obniżenia kosztów produkcji takich ekranów gdyż nie było tak szybkich komputerów.Wtedy najszybsze komputery ładowały by jeden obraz kilkanaście minut.Jeżeli chcesz wiedzieć żeby wykorzystać to jako telewizor (płynny obraz)potrzeba min 2miln pikseli na jeden obraz.Takich pełnych obrazów musi być 25-czyli 50 Mpikseli /sekundę.Wtedy najnowocześniejsze komputery w Pentagonie nie miały takiej częstotliwości taktowania(dochodziły do 1MHz-wyższe częstotliwości były realizowane na lampach)) a i najprostsze bramki nie potrafiły tak szybko przełączać a co dopiero przetwarzać i obrabiać sygnały. Jeżeli chodzi o Polskę to w latach siedemdziesiątych lub osiedemdziesiątych gdy jakiś elektronik wtrącił się w dyskusję o przyszłych telewizorach i powiedział o LCD a o plazmowych to nie chcę nawet wspominać -zaraz robiono z niego głupka.Zaraz były przezwiska typu-czy ty tępaku wiesz co to jest plazma itd,itp.Lepiej było cicho siedzieć.Sam widzisz co dzieje się w 21 wieku jak ktoś posiadający trochę wiedzy technicznej sprzeciwi się wyznawcom PiS.Zaraz go zgnoją.Niestety żyjemy w takim kraju gdzie głupota jest największym dobrem narodowym a wiedza i inteligencja jest tępiona.
  • ~agesandros
    (2013-07-14 09:06)
    Cena i jeszcze raz Cena nie ma się co kierować innymi kryteriami dlatego ze nas robią w balona i nabijają w butelkę. Tworzą technologię przestarzałą w chwili wprowadzenia na rynek a kaskę za to przycinają 10 krotnie za dużą. Wniosek jest jeden aby nie dać sie wyrolować trzba kupowąć taniutko wtedy można po roku znowu kupić coś co 4x jest lepsze od wcześniej kupionego modelu. Dzięki temu naj mniej się traci!!!
  • ~kandela
    (2013-07-14 09:38)
    Polacy kupują telewizory na tej samej zasadzie co samochody,czyli musi być większy i droższy od telewizora sąsiada !
  • ~Nowak
    (2013-07-14 09:54)
    42 cale do kuchni albo pokoju dziecięcego, w przecietnym domu, przeciętnego Kowalskiego? haha :) ktoś się zastanawiał nad tym co pisze? Chyba nie...
  • ~onetbzdury
    (2013-07-14 09:56)
    Kolorowy, hd, 3d, full hd, minimium 40 cali firma obojętna byle jakość obrazu dobra np. sony smmsung.
  • ~Rapaport666
    (2013-07-14 09:16)
    Nie oglądam was w ogóle nie powiększam grona szyderców liberalnych won z kraju mam was dość.Stoi przodem do ściany a na nim piękne kwiaty.
  • ~waldi
    (2013-07-14 11:22)
    Co za różnica jaki i tak wszystko wyprodukowane w Chinach a oni szczycą się
    marką i wciskają ludziom kit.
  • ~Bamako
    (2013-07-14 11:41)
    O,to już u was wakacje??? Chyba tak,bo już szukacie tematów tak zwanego "sezonu ogórkowego". Zajmijcie sie jednak problemami polskich rodzin,ich kłopotami w okresie rządow PO.Polacy w okresie wakacji też potrzebują pracy i pieniędzy aby żyć.
  • ~ernest
    (2013-07-20 18:13)
    Mnie się wydaje, że marka taka jak Philips jest nieco pokrzywdzona jeśli chodzi o wybory konsumentów. Mają bardzo dobrze wykonane telewizory, z ambilightem, którego nie ma żaden inny producent, z ciekawym smartem. Dostają nagrody za najlepszą jakość obrazu, więc z pewnością jest tu pewne niedoszacowanie wśród kupujących

Może zainteresować Cię też: