ZTE, globalny producent i dostawca nowoczesnych rozwiązań dla firm telekomunikacyjnych, przedstawia model Blade G, udoskonaloną wersję poprzednich wcieleń smartfonów z tej serii. Odnajdziemy w niej między innymi większy, 4.5-calowy wyświetlacz oraz mocniejszą baterię o pojemności 2000mAh.

Reklama

ZTE Blade G wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 4.5 cala, co jest teraz optymalnym rozmiarem wśród smartfonów multimedialnych. Dotykowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 pikseli umożliwia odtwarzanie filmów w wysokiej jakości obrazu, a funkcja HD audio nadaje im odpowiednią oprawę. Sercem smartfona jest dwurdzeniowa jednostka napędowa z zegarem 1.2GHz, która sprawnie obsługuje aplikacje działające pod kontrolą Androida Jelly Bean.

Na uwagę zasługują przydatne moduły - Bluetooth 3.0 oraz A-GPS. Producent zaimplementował również dwie kamerki - frontową VGA do wideo rozmów i główną o matrycy 5MPx z pomocniczymi funkcjami flesz oraz auto focus. Obudowa smartfona jest dobrze spasowana, a kompaktowe wymiary i niewielka waga czynią z niego poręcznego kompana.