LG MH6843AAF to jeden z najciekawszych sprzętów kuchennych, które wkrótce pojawi się na naszym rynku. W jednym urządzeniu mamy bowiem mikrofalę, grill i piekarnik. Do tego, jak zapewniają ludzie z LG, dzięki specjalnej grzałce z wkładem węglowym, grillowane produkty mają smakować tak, jakby były przyrządzane na palenisku opalanym węglem drzewnym. Kuchenka ma też gotować zdrowiej - w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami ugotowane produkty mają mniej soli i tłuszczu.

Reklama

Sterowanie jest niezwykle proste. Wybieramy najpierw program piekarnika, ustawiamy wagę gotowanej potrawy, wciskamy przycisk start i czekamy. Jeśli jednak decydujemy się upiec coś, czego LG nie przewidziało - ot choćby stek, musimy bardziej się przyłożyć - wybrać moc grzałki, czy czas pieczenia.

Jak smakuje jedzenie? Na pewno nie jest tak wysuszone, jak w klasycznych mikrofalówkach. Nie ma jednak mowy, że potrawy są tak dobre, jak z prawdziwego, ogrodowego grilla - brakuje tego specyficznego zapachu i smaku dobrego, wysmażonego steku czy ryby. Smakują tak, jak ze zwykłego piekarnika.

Z drugiej jednak strony, jak na sprzęt kuchenny dla jednej, czy dwóch osób mieszkających w bloku, urządzenie jest świetne. Jest lepsze niż tradycyjna mikrofalówka, czy piekarnik i prawie tak dobre jak grill. Odpada za to gniew sąsiadów, problemy z rozpalaniem czy pogodą. Łatwo też je utrzymać w czystości i nie jest drogie - przewidywana cena to około 1400 złotych.