To standardowych rozmiarów karta SD - wkładamy ją do slotu w aparacie, następnie włączamy telefon czy tablet i w menu sieci bezprzewodowych każemy naszemu urządzeniu połączyć się z siecią, tworzoną przez produkt Transcend. Potem wystarczy tylko ściągnąć specjalną aplikację na Androida czy iOS (niestety nie ma wersji oprogramowania na Windows Phone).

Reklama

W aplikacji możemy przeglądać zdjęcia, przybliżać je, czy je obracać. Możemy też ściągnąć fotografię na urządzenie mobilne, by potem wrzucić ją na profil społecznościowy, czy wysłać mailem. Wszystko działa szybko i sprawnie - nie ma najmniejszych opóźnień - przynajmniej jeśli chodzi o pliki .jpg, fotografie w formacie RAW potrafią wczytywać się kilkanaście sekund.

Podsumowując. Karty z nadajnikiem WiFi to idealna propozycja dla ludzi, którzy chcą oglądać zdjęcia bez przegrywania ich na peceta. Nie musimy już dłużej szukać kafejek internetowych, by pochwalić się fotografią znajomym. Trzeba jednak pamiętać, że karty nie będą działać z wszystkimi aparatami - potrzebują więcej napięcia, niż tradycyjne moduły. Warto więc sprawdzić na stronie producenta, czy będzie działała