Wybrane urządzenia firmy Samsung wraz z rozwiązaniem Samsung KNOX uzyskały certyfikat do obsługi poufnych informacji przez urzędników państwowych w Finlandii. Rozwiązania Samsung uzyskały certyfikat jako pierwsze do użytku rządowego w tym kraju w wyniku wielomiesięcznych, skrupulatnych testów poziomu bezpieczeństwa.

Reklama

Rozwiązanie Samsung KNOX przyczyniło się w głównej mierze do uzyskania certyfikacji w Finlandii. Dzięki niemu fińscy urzędnicy państwowi mogą bezpiecznie korzystać z urządzeń Samsung, na których wszystkie zastrzeżone informacje związane z ich pracą są chronione w bezpiecznej, odrębnej przestrzeni roboczej. U

Neil Barclay, starszy specjalista ds. mobilności przedsiębiorstwa w dziale europejskich operacji telekomunikacyjnych firmy Samsung, powiedział: Dzięki certyfikatowi FICORA Samsung będzie mógł ustanowić standard dla zarządzania bezpieczeństwem rozwiązań mobilnych wewnątrz fińskiego rządu. To wydarzenie jeszcze bardziej podkreśla rosnącą adaptację naszych produktów mobilnych wśród organizacji sektorów rządowego i publicznego, których wymogi w zakresie bezpieczeństwa technologii należą do najbardziej rygorystycznych. Ostatnio otrzymana certyfikacja, razem z innymi niedawnymi akredytacjami od rządów Wielkiej Brytanii, USA i Australii, stanowi świadectwo siły mobilnej oferty firmy Samsung, będącej doskonałą mieszanką użyteczności i bezpieczeństwa.

Aki Tauriainen, szef zespołu ds. audytu i akredytacji z Fińskiego Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego stwierdził: FICORA testowała wybrane urządzenia Samsung z platformą KNOX przez kilka miesięcy. Sprawdzano między innymi jakość kodu, odporność i bezpieczeństwo. W pełni zintegrowana oferta firmy Samsung to pierwsze rozwiązanie zaaprobowane do obsługi zastrzeżonych informacji wewnątrz fińskiego rządu. Cieszymy się na dalszą współpracę z firmą Samsung, nieustannie dostarczającą nam produktów i usług, które coraz lepiej mogą zaspokajać potrzeby i wymagania fińskiego sektora rządowego.