855 Cafe Romantica to jedno z urządzeń niemieckiego producenta ekspresów do kawy. Stylistycznie nie różni się wiele od klasycznych produktów - prostopadłościan, w którym mieści się system parzenia kawy, młynek i zbiornik na wodę. Do tego system sterowania z regulowaną wysokością. Nie ma tu miejsca na żadną designerskie szaleństwo. Choć na zdjęciach może wydawać się, że ekspres jest z aluminium, to jednak mamy do czynienia z dobrej jakości srebrnym plastikiem. Z lewej strony mamy litrowy, wyjmowany zbiornik na wodę z wkręcanym filtrem zmiękczającym. Z drugiej strony znajdziemy pojemnik na kawę sypaną i młynek na ziarna.

Sterowanie ekspresem jest bardzo proste. Menu jest w języku polskim, symbole kawy i litery są widoczne na wyświetlaczu. Możemy wybrać nie tylko rodzaj  kawy, ale ustawić jej moc i jak dużo płynu ma trafić do filiżanki. Ekspres pozwala, w przypadku capuccino wybrać proporcje kawy i spienionego mleka. Potem wystarczy wybrać kawę, nacisnąć główny przycisk sterowania i gotowe. Do tego system sam się czyści - po każdym włączeniu, najpierw trzeba chwilę odczekać, zanim maszyna nie przepłucze dysz.

Jakość kawy oczywiście zależy od ziaren, bo z najgorszej kawy, to nawet mistrz barristów nie stworzy niczego pijalnego. Nivona dostarczyła do testów całkiem sensowną kawę. Wyraźnie czuć było różnicę między nią, a chemicznymi kapsułkami pewnej serii ekspresów. Trzeba jednak dodać, że jakość okupiona jest wysoką ceną - testowany model kosztuje ponad 3700 złotych.

Mocne strony ekspresu to łatwość obsługi, wygląd i czas przygotowania napoju. Nawet plastiki, z których wykonano sprzęt są dobrej jakości. Z kolei podstawową wadą jest parametr cena/jakość. Do tego możemy przygotować tylko cztery rodzaje kawy.