Podczas targów Press Photo Expo 2015 firma Epson zaprezentuje możliwości wysokiej klasy drukarek oraz skanera dla fotografów. Na wspólnym stoisku z firmą Medikon pojawi się m.in. nowa drukarka SureColor P600 oraz skaner do zdjęć i klisz Perfection V850 Pro. Targi Press Photo Expo odbywają się 12 stycznia w godz. 12:00-21:00 na warszawskim Torwarze. Wstęp wolny!

Reklama

Wydarzenie skierowane jest do miłośników fotografii oraz osób profesjonalnie zajmujących się fotoedycją i filmem. Odwiedzający stoisko firmy Medikon i Epson będą mogli przekonać się jak wysoką jakość wydruku fotografii gwarantuje sprzęt tej marki.

Do testów przeznaczone zostały drukarki:
• Epson L1800 z wbudowanym systemem stałego zasilania w atrament, co umożliwia wydrukowanie nawet 1500 zdjęć bez konieczności uzupełniania atramentu. Doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, gdzie potrzebujemy tanich wydruków w forrmacie A3+. Drukarka jest kompaktowa, niedroga w eksploatacji i niezawodna – fotografie przy każdym wydruku zachowują wysoką jakość. Kolejną zaletą L1800 jest szybkość wydruku (do 15 stron na minutę) oraz łatwość obsługi.

• SureLab D700 to pierwsza 6-kolorowa kompaktowa i wysokowydajna drukarka atramentowa marki Epson, która umożliwia wydruk do 360 zdjęć w formacie 10x15. Jest szczególnie ceniona przez labolatoria fotograficzne oraz profesjonalistów, którzy mogą być spokojni o wysoką jakość drukowanych zdjęć, zaproszeń, ulotek czy reprodukcji. Wytrzymała i niezawodna konstrukcja pozwala na długi czas eksploatacji bez konieczności serwisowania. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym drukarka gwarantuje najwyższą jakość wydruku.

• SureColor SC-P600 oraz Stylus Pro SP3880 to 8 kolorowe drukarki, które pozwalają na dokładne uchwycenie przejść tonalnych na profesjonalnym wydruku fotograficznym. Dzięki trzem poziomom czerni możemy uzyskać doskonałe zbalansowanie skali szarości i płynnej gradacji tonów. Zastosowanie w drukarce SC-P600 nowego rodzaju atramentów pozwala na uzyskanie najwyższej gęstości optycznej czarnego koloru (2,86 D-max). Drukarka o niewielkich wymiarach, ale profesjonalnych możliwościach zmieści się w każdym studiu fotograficznym.

Reklama

• Ponadto do dyspozycji gości targów Press Photo Expo 2015 będzie również nowy skaner Perfection V850 Pro, który dzięki zmianie źródła światła na LED, rozgrzewa się zaledwie w 0,15 s i pozwala na szybką reprodukcję zdjęć oraz klisz do postaci cyfrowej. Dla poprawy jakości skanowanych negatywów zastosowano w nim nowe ramki z regulowaną wysokością oraz specjalnym szkłem uniemożliwiającym tworzeniu się pierścieni Newtona. Skaner posiada również dołączone oprogramowanie do kalibracji i1 Scanner, które pozwala jego użytkownikowi precyzyjnie zapanować nad kolorem skanowanych materiałów.