Tim Cook, zanim zaprezentował nowe iPhone'y lekko podgrzał atmosferę. Konferencję zaczął od pokazania drobnych zmian w smartwatchu koncernu. Parametry techniczne zostają bez zmian, będzie za to nowy kolor koperty - Watch pojawi się w kolorze czerwonym, dostanie też nowe, luksusowe akcesoria.

Reklama

Potem przyszedł czas na prawdziwe nowości. Pierwszą z nich był 12,9-calowy iPad Pro. Urządzenie napędzane jest najnowszym procesorem opracowanym przez APple - A9X. Ma wbudowane cztery głośniki i ekran o rozdzielczości 5,6 megapiksela. Bateria ma wystarczyć na 10 godzin pracy. Także, jako pierwsze mobilne urządzenie koncernu, dostanie rysik, który potrafi rozróżnić stopień nacisku. Kolejnym akcesorium do nowego tabletu będzie klawiatura z podstawką, umożliwiająca pracę na iPadzie, jak na normalnym laptopie. JEst jednak jeden haczyk - zarówno rysik, jak i klawiaturę trzeba kupić osobno. Tablet ma być grubości iPada Air 2, a ważyć tyle, co pierwszy model iPada. W najtańszej wersji o pojemności 64 GB zapłacimy w USA 799 dolarów, wersja 128 GB ma kosztować 949 dolarów, a model wyposażony w 128 GB pamięci i modem 4G będzie kosztował aż 1049 dolarów.

PAP/EPA / MONICA DAVEY

Potem nadszedł czas na premierę wieczoru - nowe iPhone'y. Tak jak rok temu, będą dwa modele - większy 6S Plus i mniejszy 6S. Jako, ze rozmiary telefonów nie zmieniły się od poprzedniego roku, Apple ma inny sposób na to, by użytkownicy smartfona mogli pokazać, że mają nowszy model - oba telefony będzie można kupić w kolorze różowego złota. Urządzenia, tak jak iPad Pro, pracować będą pod kontrolą procesora A9X, dostaną też 2 GB pamięci RAM. Smartfony mają mieć wytrzymalszy ekran główny, który wyposażono w technologię Force Touch. Oznacza to, że aplikacje będą rozróżniać siłę nacisku. To pozwoli łatwiej nawigować po menu, czy włączać dodatkowe funkcje.

Mocno ulepszono też aparaty iPhone'a. Z przodu dostaniemy kamerę z matrycą 5 megapikseli, wykorzystującą ekran, jak lampę błyskową. Z tyłu zaś dostaniemy 12 MP z możliwością nagrywania filmów i robienia zdjęć 4K. Tym, którzy uważają, że aparaty telefonów z Android mają matryce o większej rozdzielczości, warto przypomnieć, że ubiegłoroczny model iPhone'a robił (do czasu premiery Galaxy S6) najlepsze zdjęcia wśród komórek. Ceny i rozmiary pamięci iPhone 6S i 6S Plus nie zmieniły się od ubiegłego roku. Sprzęt będzie można kupić w Stanach od 25 września, w Polsce pojawi się pewnie pod koniec października.