Samsung przygotował dla użytkowników telewizorów UHD specjalną aplikację Strefa VOD UHD z kolekcją materiałów w UHD (4K). Treści UHD znajdziemy też w player.pl oraz w innych serwisach VOD. Posiadacze anten satelitarnych skierowanych na satelity ASTRA mają do dyspozycji trzy kanały Ultra HD nadawane w wersji niekodowanej. Z kolei w aplikacji Netflix do końca tego roku ma pojawić się 600 godzin seriali i filmów w rozdzielczości UHD (4K). Także wytwórnie filmowe zapowiadają udostępnienie na płytach Blu-Ray UHD 100 filmów.

Reklama

Strefa VOD UHD dostępna w telewizorach Samsung Smart TV to pierwsza aplikacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie umożliwiająca oglądanie filmów w jakości Ultra High Definition. W kolekcji znalazły się takie tytuły jak Selma, Dawca pamięci, Łowcy głów, Pożądanie czy Inkarnacja. W Strefie VOD UHD na kinomanów czeka też pokaźna kolekcja polskich hitów filmowych, wśród których można znaleźć takie pozycje jak Body/Ciało, Obława, W ciemności, Miasto 44, Bejbi Blues, Jestem Bogiem czy Pod Mocnym Aniołem – pierwszy polski film wyprodukowany w natywnym 4K. Nie zabraknie też propozycji dla najmłodszych, takich jak 7 krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę, Kumba, Tulisie czy Zambezia. Dostęp do pełnej oferty płatnych i bezpłatnych treści 4K mają użytkownicy telewizorów Samsung SUHD oraz UHD z serii H i J, a wkrótce także najnowszych modeli SUHD i UHD z 2016 roku.

Użytkownicy telewizorów i smartfonów Samsung mają również do dyspozycji bogatą ofertę materiałów w jakości Ultra HD dostępną w aplikacji player.pl. Strefa Samsung w player.pl obejmuje seriale produkcji TVN, takie jak Lekarze, Prawo Agaty, Sama słodycz czy Aż po sufit, a także programy rozrywkowe, jak Top Model, MasterChef czy Mam Talent. Nie zabraknie też zagranicznych filmów przyrodniczych czy sportowych. Ponadto na platformie Smart TV można też znaleźć szereg aplikacji zapewniających materiały w jakości UHD, takich jak HBO, Netflix, Strefa VOD czy Orange.