O designie Epsona EB-U04 dużo powiedzieć nie można - to klasyczny biały projektor z regulacją kątów wyświetlenia i ostrości soczewki na górze urządzenia. Po prostu nic rewolucyjnego. Od razu powiedzmy, że design kryje jedną wadę - światło lampy nie wydostaje się z tyłu obudowy i regulacja ustawień bez zapalania światła staje się mordęgą.

Reklama

Po włączeniu urządzenia spotykamy się z kolejnym problemem tego projektora - tym razem dużo poważniejszym - głośnym warkotem wentylatora, jak też stukami, gdy włącza się automatyczny system ustawiania soczewek. To niestety jest problemem praktycznie wszystkich ostatnich modeli Epsona - firma powinna zadbać o lepsze wyciszenie projektorów.

Jakość obrazu? Powiedzmy szczerze, po budżetowym projektorze, przeznaczonym do biura nie da się powiedzieć wiele dobrego. Poziom kontrastu jest taki sobie, kolory też nie powalają na kolana. Projektor jest za to w miarę szybki i da się go wykorzystać do grania.

Tym projektorem powinni przede wszystkim zainteresować się firmy. Jako biurowe urządzenie, do wyświetlania prezentacji EB-U04 działa doskonale. Jeśli jednak szukamy projektora do domu, by wyświetlać nim filmy, to lepiej poszukać czegoś z lepszym kontrastem i dużo bardziej cichego.