Firma Juicero w swoim oświadczeniu poinformowała klientów, że po sprzedaży ponad miliona Produce Packs (zestaw startowy do wyciskania soków za pomocą Juicero Press - flagowego produktu firmy - PAP) zawiesza sprzedaż swoich produktów "niezwłocznie". Juicero zaoferowało zwrot pieniędzy za zakupione przez klientów urządzenia do wyciskania soków Juicero Press w ciągu najbliższych 90 dni.

Reklama

Wcześniej w tym roku Juicero ucierpiało w wyniku ogromnego kryzysu wizerunkowego, który spowodowała publikacja Bloomberga pokazująca, jak można przygotować sok z Produce Pack bez wykorzystania prasy Juicero Press, ręcznie ściskając opakowanie zawierające składniki.

Przed wydaniem oświadczenia Juicero próbowało zmienić swoją strategię i obniżyć cenę sprzętu, a także zmniejszyć zatrudnienie w firmie. Cena jednego urządzenia Juicero Press wynosi obecnie 400 dolarów. W swoim oświadczeniu startup poinformował również, że będzie poszukiwał firmy chcącej przejąć Juicero.

Rozpoczynając działalność, Juicero zebrało 100 mln dolarów na rozwój swojej technologii. Wśród inwestorów znajdowały się m.in. takie firmy, jak Campbell Soup i First Beverage.