Systemy Windows Phone i Windows Mobile okazały się jedną z największych pomyłek Microsoftu. O ile pod względem sprzętowym Lumie potrafiły rywalizować z konkurencją, o tyle klientów od systemów operacyjnych odstraszył brak aplikacji. Nic więc dziwnego, że Windows Phone został już oficjalnie uśmiercony przez Microsoft, a Windows Mobile - jak sugerują przecieki z Redmond - wkrótce też podzieli los poprzednika.

Reklama

Nic więc dziwnego, że nawet sam założyciel Microsoftu przyznał w rozmowie z telewizją Fox News, że porzucił system swojej firmy dla komórki z Androidem, na której jednak - jak powiedział - jest "dużo oprogramowania Microsoftu" - stąd sugestie amerykańskich portali technologicznych, że Gates używa teraz specjalnej wersji Samsunga S8, sprzedawanej w USA przez koncern z Redmond. Na smartfonach tych można zainstalować specjalną nakładkę, pozwalającą korzystać nie tylko z Office, ale także z wirtualnej asystentki - Cortany.

Gates, mimo, że wolał Androida od iPhone'a, mocno też chwalił Steve’a Jobsa. Twórca Microsoftu powiedział w wywiadzie, że uważa go za geniusza i jest zadowolony, widząc jak obecne kierownictwo Apple idzie drogą wyznaczoną przez zmarłego twórcę sukcesu firmy.