Amerykańska firma Daon to ekspert od tworzenia oprogramowania wykorzystującego zabezpieczenia biometryczne – współpracuje ona m.in. z rządem, bankami czy Mastercard. Teraz ta firma chce zmienić oblicze bankowości internetowej, umożliwiając nam robienie przelewów głosem - ujawnia portal CNet.

Reklama

Jak to będzie działać? Na pewno nie tak, by domownicy czy goście mogli sobie bez żadnych przeszkód przelać nasze pieniądze na swoje konta. Według portalu Cnet, trzeba najpierw będzie dodać adresata przelewu do listy w bankowości internetowej. Potem, wystarczy powiedzieć Alexie, by otworzyła aplikację banku i by wysłała pieniądze. Następnie trzeba będzie ten przelew potwierdzić przez aplikację firmy Daon, wykorzystując zdjęcie twarzy, PIN albo odcisk palca.

Kiedy ten system wejdzie w życie? Szefowie Daon twierdzą, że rozmawiają o współpracy z wieloma bankami i wszystko powinno być gotowe maksymalnie za 18 miesięcy w USA. Niestety zanim ten system pojawi się w Polsce, to jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie - Amazon do tej pory nie umożliwił nam nawet korzystania z Alexy.