Krótkie spięcie na CES. AMD pokazuje nowy produkt. Szef NVIDII: On oferuje żałosną wydajność

Firma AMD pokazała na CES nową kartę graficzną. Radeon VII stanowi dla zespołu "czerwonych" milowy krok do odrobienia dystansu do produktów konkurencji. Szef NVIDII ostro uderzył więc w ten produkt.

wróć do artykułu
  • ~Mind master
    (2019-01-12 03:26)
    Niech pan szef Nvidii sprawdzi przelicznik mocy do zużycia prądu i wtedy te karty jego firmy polecą w okolice kosza na śmieci. RayTracing, na który próbuje naciągnąć naiwnych działa na dwóch grach, które dodają do swoich kart. Zanim rynek na to się otworzy te karty będą już warte 10% swojej obecnej ceny.
  • ~Ajan
    (2019-01-11 10:23)
    Szef Nvidii chyba zapomniał, że najnowsza seria jego kart, w codziennym użyciu, ma podobną wydajność co poprzednia generacja. Jej topowa funkcja RTX jest wepchnięta na siłę do wszystkich serii kart, a tylko najsilniejsza karta potrafi obsłużyć powyżej 30fpsów w fullhd (a gracze mają monitory 4k lub 144Hz). Dodatkowo kosztuje 2x więcej niż poprzednia seria (5k zł). Natomiast Radeon wydał kartę o przyzwoitej jak na średni sektor wydajności, która kosztuje znacznie mniej niż Nvidia. Marketingiem, można skubać ludzi tylko do określonego poziomu, a w ostatnich latach Nvidia odleciała komplenie.

Może zainteresować Cię też: