QLED 8K po raz trzeci

Reklama

Flagowy QLED Q950T dostępny będzie w trzech rozmiarach 65, 75 i 85 cali, oraz QLED Q800T z ekranem o przekątnej 65, 75 i 82 cale. Ich ekran zajmuje 99 proc. powierzchni telewizora. Niewidoczne krawędzie i smukła obudowa dodatkowo potęgują efekt wizualny/ Z kolei QLED Q800T został stworzony i zaprojektowany z myślą o widzach, dla których jakość obrazu liczy się najbardziej. Oba tegoroczne modele telewizorów QLED 8K oferują rozdzielczość 8K (7680×4320) i wykorzystują Sztuczną Inteligencję oraz potężny procesor Quantum 8K.

Seria QLED 4K

Linia QLED 4K składa się z pięciu modeli: Q95T, Q90T, Q80T, Q70T oraz Q60T, które oferują zakres wielkości od 43 do 85 cali. Rozdzielczość 4K, 100% Natężenie Kolorów czy HDR to technologie i rozwiązania wspólne dla całej serii. Podobnie jak w modelach 8K, także tu widzowie skorzystają z zalet skalowania do 4K. Częśc modeli wyposażono też w specjalny system, który zachowuje odpowiednią jakość obrazu, niezależnie od kąta widzenia ekranu.

QLED 2020: Nowa jakość dźwięku

W tym roku Samsung równie mocno, co na jakość obrazu postawił na wrażenia dźwiękowe. W efekcie, w nowych telewizorach QLED 8K i 4K wprowadzono szereg dodatkowych technologii i funkcji, jak choćby Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS) sprawi, że dźwięk będzie bardziej przestrzenny. Z kolei Aktywny Wzmacniacz Głosu powstał w odpowiedzi na konkretną potrzebę. Każdy z nas doświadczył na pewno sytuacji, gdy w trakcie oglądania, za ścianą nieoczekiwanie rozpoczęły się prace remontowe z użyciem wiertarki. W odpowiedzi nasza ręka zapewne odruchowo sięgała po pilota, aby podnieść głośność i słyszeć lepiej. Teraz Aktywny Wzmacniacz Głosu zrobi to za nas. A gdy hałas przycichnie, poziom dźwięku wróci do tego pierwotnego.

Szukając nowych możliwości, które pozwolą zmaksymalizować technologie zastosowane w telewizorach i soundbarach, Samsung stworzył Q-Symphony, czyli unikatowy system nagłośnienia. Po podłączeniu soundbara Samsung górne i boczne głośniki telewizora wykorzystywane są tu jako dodatkowy kanał audio. Dzięki temu telewizor i soundbar tworzą wyjątkowo zgrany duet.

Jeszcze bardziej "smart"

Ze sprawnym i niezawodnym systemem Tizen zarówno pierwsza konfiguracja, jak i codzienne użytkownie będą szybkie i przyjemne. Oferta aplikacji dostępnych na Samsung Smart TV stale rośnie, a obok tych filmowych, takich jak Netflix, HBO GO, Rakuten czy Cineman, coraz więcej jest aplikacji muzycznych z właśnie dodaną Apple Music na czele.

Smart TV to dla firmy Samsung coś więcej niż telewizor podłączony do Internetu. To także kwestia łatwości obsługi czy współpracy z innymi urządzeniami. Właśnie dlatego w tegorocznych telewizorach QLED, oprócz dobrze znanych rozwiązań, jak choćby Jeden Pilot, znajdziemy szereg nowych funkcji. Jedną z nich jest automatyczna Funkcja Adaptacji Obrazu. Teraz pora dnia i oświetlenie nie mają znaczenia. Telewizor cały czas reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność, a my możemy cieszyć się niezmiennie perfekcyjnym obrazem.

W ramach Połączenia z Telefonem widzowie będą mogli przenieść swoje mobilne doświadczenia na duży ekran telewizora. Korzystając z funkcji Dotknij i wyświetl lustrzaną kopię swojego smartfona uzyskają, dotykając urządzeniem mobilnym obudowy telewizora. Dzięki MultiView będą mogli podzielić ekran telewizora na dwie części i podczas oglądania filmu jednocześnie korzystać ze smartfona. Do wyboru jest wiele różnych opcji układu tych dwóch okien. Z kolei funkcja Wizualizacji muzyki zaproponuje efekty wizualne dobrane do nastroju i rodzaju muzyki odtwarzanej ze smartfona połączonego z telewizorem poprzez Bluetooth.

Telewizor QLED, czyli najlepszy przyjaciel konsoli

Prezentując serię QLED na rok 2020 Samsung nie zapomniał o graczach. Oprócz znanych i lubianych rozwiązań, takich jak Automatyczny Tryb Gra, niski Input lag czy system poprawy płynności i ostrości obrazu Game Motion Plus, pojawiło się kilka nowości. I tak na przykład funkcja Real Game Enhancer+w połączeniu z Dynamicznym Korektorem Czerni zadba o więcej detali w ciemnych scenach, co z pewnością nie raz pozwoli zbudować przewagę nad przeciwnikiem. Całkowicie nową funkcją jest Game Multi-View, dzięki której korzystając z podpowiedzi jeszcze szybciej można będzie pokonać przeszkody w rozgrywce. W praktyce na ekranie telewizora pojawi się dodatkowe okno, gdzie obejrzymy na przykład film instruktażowy z YouTube. To świetne rozwiązanie dla graczy, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Tryb Ambient z "plusem"

Reklama

Tryb Ambient., który zmienił rolę telewizora we wnętrzu i jednocześnie stał się stylową wizytówką serii QLED w tym roku dostaje nowe tryby i „plusika” w nazwie. W ramach Trybu Ambient+[10] pojawiły się nie tylko nowe motywy, ale także m.in. dodatkowa kategoria animacji o nazwie Relaks.