Flagowe modele na rok 2021 – z telewizorem 48C1 uhonorowanym nagrodą za innowacje CES® 2021 Best of Innovation Award, a także kilkoma innymi, wyróżnionymi w konkursie Innovation1 – zostały unowocześnione zarówno pod względem technicznym, jak i wzorniczym. Wyposażono je w nowe ekrany OLED, ekrany LCD o zaawansowanej konstrukcji z technologią Quantum NanoCell i podświetleniem mini LED w celu zwiększenia precyzji odwzorowania barw i podwyższenia kontrastu, a także ulepszone procesory ze sztuczną inteligencją i przeprojektowany system webOS.

Reklama

Telewizory OLED to najliczniejsza rodzina tych urządzeń w historii producenta. Najnowsza seria G1 jest wyposażone w ekran OLED evo, wyznaczający kolejny etap ewolucji technologii OLED. Zapewnia on większą luminancję, a tym samym umożliwia wyświetlanie jaśniejszego oraz żywszego obrazu. Telewizory dostały też nowy procesor, który poprawia choćby skalowanie obrazu. LG chwali się też, że nowy układ potrafi symulować wirtualny dźwięk 5.1.2 oraz da radę utrzymać stały poziom głośności.

Zmiany w WebOS

Całkowicie przeprojektowane nowe menu główne, a także zwiększona wydajność i udoskonalone funkcje sprawiają, że system webOS 6.0 zapewnia szybszy dostęp do aplikacji. Pozwala także na łatwiejsze odkrywanie treści, W połączeniu z ulepszonym pilotem Magic, wyposażonym w przyciski skrótów do popularnych serwisów, nowy system webOS upraszcza nawigowanie i sterowanie modelami LG nowej generacji

Ponadto, w roku 2021 firma LG zwiększyła liczbę modeli telewizorów obsługujących funkcje interfejsu HDMI 2.1, przez co zwrotny kanał audio eARC i tryb ALLM (Automatic Low Latency Mode) są dostępne w całej linii produktowej. Aby zapewnić wyjątkowe wrażenia entuzjastom gier, obsługę regulowanej częstotliwości odświeżania (VRR) zapewniono też w telewizorze QNED90 Mini LED oraz telewizorach NanoCell NANO90 i NANO85.

Dbanie o ekologię

Nowa linia LG OLED jest też osiągnięciem w dziedzinie odpowiedzialnej produkcji. Ekrany zastosowane w modelach z oferty na rok 2021 uzyskały certyfikat szwajcarskiej firmy SGS (Societe Generale de Surveillance), który potwierdza minimalny wpływ na środowisko: znikomą emisję zanieczyszczeń powietrza, ograniczenie użycia niebezpiecznych substancji oraz dużą zdolność do recyklingu. Zgodnie z wynikami oceny przeprowadzonej przez SGS, uwalnianie lotnych związków organicznych (LZO) podczas wytwarzania ekranów stosowanych w telewizorach LG OLED jest o ponad 50 procent mniejsze niż w przypadku monitorów LCD o takiej samej przekątnej.

Co więcej, produkty z bieżącej oferty LG zapewniają też komfort dla wzroku, bez pogarszania jakości obrazu. Otrzymały certyfikat TÜV Rheinland poświadczający niski poziom emisji światła niebieskiego oraz przyznany przez Underwriters Laboratories certyfikat stwierdzający brak migotania. Ekrany LG OLED jako pierwsze na świecie sprostały wymaganiom amerykańskiej agencji Eyesafe zajmującej się normami zdrowotnymi. Testy wykazały, że telewizory LG OLED wysyłają o około 50 procent mniej światła niebieskiego niż urządzenia LCD premium o podobnej przekątnej ekranu.

Kolejnym dowodem na to, że firma LG prowadzi produkcję w sposób przyjazny dla środowiska, są najnowsze soundbary. Zaprojektowane zostały z myślą o idealnym dopasowaniu do nowych modeli telewizorów OLED. Obudowy wykonano z materiałów pochodzących z recyklingu, natomiast opakowanie zapewnia ochronę produktu bez użycia elementów styropianowych.