Xiaomi Mi Band to jedna z najpopularniejszych opasek sportowychna świecie. Teraz jej najnowsza wersja - Mi Band 6 NFC - nie tylko pozwoli sprawdzić nasze parametry zdrowotne, czy rejestrować wyniki treningów, ale posłuży też jako środek płatniczy. "Od dzisiaj możemy płacić za zakupy, używając wirtualnej karty płatniczej Mastercard zapisanej w formie tokena w opasce Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC" - czytamy bowiem w komunikacie Xiaomi.

Reklama

Wszystko ma być intuicyjne. W aplikacji Mi Fit wybieramy Xiaomi Pay, wprowadzamy do niej kartę Mastercard, a potem - przed pierwszymi zakupami - wybrać tę kartę w aplikacji na opasce i podać kod PIN, który ustawiamy w oprogramowaniu. Mamy wtedy 24 godziny na szybkie płatności (o ile nie zdejmiemy wcześniej opaski z ręki - wtedy proces aktywacji trzeba powtórzyć).

LISTA banków, które pozwalają skorzystać z opaski

Jak informuje Xiaomi, na razie płacić mogą opaską klienci Banku Pocztowego, ZEN.com i Curve. Wkrótce na listę instytucji finansowych, pozwalających na dodanie kart do opaski będzie Getin, BNP Paribas, mBank i SGB-Bank.

Reklama

Sama opaska nie jest droga - jej oficjalna cena wynosi 249 PLN, a przez kilka dni dostępna będzie w promocji za 199 PLN.