Firma Samsung Electronics Co. Ltd. sprzedała 50 milionów telefonów z dotykowym ekranem, umacniając swoją pozycję w tym segmencie rynku. Światowy sukces został osiągnięty w niecałe dwa lata.

Reklama

Tylko w 2009 roku komórkę marki Samsung z dotykowym ekranem kupiło ponad 40 milionów osób, dla porównania w 2008 liczba ta wyniosła 10 milionów. Najwięcej dotykowców Samsung sprzedał w Europie, bo aż 19 milionów sztuk, w USA 6,3 milionów, w Chinach 3,4 miliona a w Korei Południowej 3 miliony.

Samsung jest bliski zrealizowania tegorocznych planów sprzedażowych dotyczących segmentu telefonów komórkowych. Globalne założenia oscylowały na poziomie 200 milionów sztuk, przy 20% udziale telefonów z dotykowym ekranem. W zeszłym roku ich odsetek wynosił 5%.

W ciągu dwóch ostatnich lat Samsung poszerzał swoją ofertę o kolejne modele wyposażone w ekran dotykowy. Rozwiązanie jest dostępne w telefonach z różnych półek cenowych, dzięki temu jego zalety poznaje coraz szersze grono odbiorców. Kilka modeli odnotowało już znaczne sukcesy, jak bestsellerowy multimedialny model Avila, który w maju przekroczył 10 milionowy próg sprzedaży. Wśród telefonów, które cieszą się dużą popularnością znajduje się również F480, który od maja 2008 kupiło 9 milionów osób oraz młodzieżowy telefon Corby S3650, który rozszedł się w 3 milionach egzemplarzy już w dwa miesiące od czasu jego wrześniowej premiery.