Poprzedni model słuchawek, sygnowanych przez jednego z najlepszych graczy komputerowych - Johnathana "Fatal1ty" Wendela okazał się dużym sukcesem firmy Creative. Teraz nadszedł czas na następcę - czyli HS-980.

Reklama

Głośniki to oczywiście magnesy neodymowe z pasmem przenoszenia 20.000 Hz dynamiką głośników 105.00 dB i impedancją 32.00 Ohm. Głośniki są duże i dobrze zakrywają uszy, tłumiąc wszystkie zewnętrzne hałasy, które mogłyby nas oderwać od mordowania kosmicznych potworów, czy podboju świata. Potężne, 40-milimetrowe membramy pozwalają nam się poczuć jakbyśmy byli w samym środku akcji. Zwłaszcza, jeśli podłączymy je do karty dźwiękowej, któa potrafi stworzyć prawdziwy dźwięk przestrzenny.

Jak przystało na zestaw dla gracza, w komplecie jest mikrofon. Potrafi on dobrze wyciszyć niepotrzebne odgłosy z zewnątrz, czy to łączymy się z kolegami na Ventrilo, czy też korzystamy z wbudowanego do "Lord of the Rings Online" chatu. Słuchawki sprawdzają się też w filmach, czy przy słuchaniu muzyki.

HS-980 to bardzo udany zestaw firmy Creative. Choć trzeba za nie zapłacić około 200 złotych, to jednak wysoka jakość wykonania, do tego bardzo dobre odwzorowanie dźwięku są warte tych pieniędzy.