Inne
Reklama

Po sukcesie odtwarzacza Zune HD wielu użytkowników miało cichą nadzieję, że Microsoft stworzy odpowiedź na iPhone, czyli ZunePhone. Koncern z Redmond ma jednak swoje własne plany - jego inżynierowie stworzyli dwa modele komórki zwane KIN One i Kin Two. W założeniach mają one łączyć komórkę, peceta i serwisy społecznościowe w jednym gadżecie.

Microsoft nie zdecydował się jednak na współpracę z jednym z uznanych producentów telefonów - KIN zaprojektowali specjaliści Sharpa. Obydwa modele mają wysuwaną klawiaturę, jednak nie ma co liczyć na ekran dotykowy, co wydaje się dziwne w świecie, gdy każdy nowoczesny smartfon można obsługiwać jednym palcem.

Zarówno One jak i Two mają wbudowany aparat fotograficzny, lampę LumiLED, a większy model potrafi także nagrywać filmy HD. Główny ekran telefonu, który nosi nazwę KIN Loop, zawsze przedstawia aktualne informacje o tym, co dzieje się w społecznościowym świecie użytkownika. KIN automatycznie łączy w jednym miejscu dane z serwisów Microsoft i firm trzecich, takich jak Facebook, MySpace i Twitter, ułatwiając podtrzymywanie kontaktów. Klienci mogą również wybrać ulubione osoby, a KIN będzie automatycznie przypisywał wysoki priorytet ich aktualizacjom statusu, wiadomościom, źródłom danych i zdjęciom.

Kolejna unikatowa funkcja, KIN Spot, to nowy sposób na dzielenie się tym, co dzieje się w świecie użytkownika. Pozwala ona skupić się przede wszystkim na ważnych rzeczach i osobach, a nie na używanych aplikacjach. Wideo, zdjęcia, wiadomości tekstowe, strony WWW, aktualizacje położenia i statusu można udostępniać poprzez przeciąganie ich w jeden obszar o nazwie Spot.

Kiedy cała treść i wszystkie osoby znajdą się w „spocie”, użytkownik może wybrać sposób udostępniania i rozpocząć „nadawanie”. KIN Studio to telefon w sieci. Niemal cała treść utworzona w telefonie jest dostępna przez Internet z poziomu dowolnej przeglądarki. Zdjęcia i wideo są prezentowane online na wizualnej osi czasu, która ułatwia przeglądanie i udostępnianie innym. KIN Studio automatycznie tworzy kopie zapasowe wiadomości SMS, historii połączeń, zdjęć, wideo i kontaktów oraz prowadzi spersonalizowany dziennik cyfrowy. KIN Studio oferuje też mnóstwo miejsca na przechowywanie zdjęć, wideo, kontaktów i wiadomości, aby użytkownik nie martwił się, że utraci cenne wspomnienia, ponieważ zabraknie mu pamięci w telefonie.

KIN będzie pierwszym telefonem Windows Phone obsługującym serwis Zune, w tym muzykę, wideo, radio FM i odtwarzanie podcastów. Klienci z abonamentem Zune Pass używający oprogramowania Zune w swoich komputerach PC mogą słuchać milionów piosenek z Zune Marketplace albo wczytać swoją osobistą kolekcję.

Komórka trafi do sprzedaży w maju w USA, a do Europy trafi jesienią. Nie ma co jednak liczyć, że telefon prędko pojawi się w Polsce - Microsoft wprowadzi KIN do Niemczech, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.