Rynek kabli i urządzeń przesyłania informacji Belkinowi nie wystarczył, więc firma wzięła się za sprzedaż akcesoriów dla właścicieli laptopów i urządzeń z jabłuszkiem. Postawili na wygodę i jakość wykonania.Reklama

W przypadku listw antyprzepięciowych są tak pewni jakości, że obiecują zwrócić nawet milion, jeżeli ich urządzenie zawiedzie i drogi sprzęt zostanie zniszczony. Gdyby padła sama listwa, nową dostaje się za darmo. To bardzo miła polityka i szkoda, że tak rzadko spotykana.

Belkin zadbał o wygodę właścicieli laptopów, którzy używają ich w domu, jednak nie zawsze potrafią sobie znaleźć wygodne miejsce do pracy. Stąd specjalne poduszki oraz torby, w których po rozłożeniu można wymościć gniazdko dla laptopa. Cienka, bo cienka, ale zawsze jakaś dodatkowa warstwa chroniąca przed ciepłem z wentylatorów.Jak już Belkin człowieka usadził w miejscu, postanowił zapewnić mu połączenie ze światem. W sukurs przychodzi odświeżona seria szerokopasmowych modemów, klasycznych hubów usb i hubów wireless usb.

4-portowy bezprzewodowy koncentrator USB Belkin zapewnia dostęp do urządzeń peryferyjnych zaopatrzonych w gniazdo USB bez konieczności używania niewygodnych, plączących się kabli. Aby podłączyć drukarkę czy zewnętrzny dysk twardy, wystarczy wpiąć je do bezprzewodowego koncentratora. Następnie dołączony do zestawu adapter USB należy podłączyć do komputera. Od tej pory można swobodnie przenosić laptop, nawet na odległość 10 metrów, bez utraty dostępu do podłączonych do niego urządzeń. 600 złotych, dostępny od czerwca.

Router bezprzewodowy N1 Vision wyposażono w bajerancki wyświetlacz prezentujący informacje o działaniu sieci. Obsługuje technologię 802.11n* 3x3 MIMO. Jest też wyposażony w gigabitowe porty do połączeń przewodowych. Instalacja na zasadzie "podłącz i pracuj" bez płyty CD. Zaprojektowano go tak, by każdy gadżeciarz dumnie stawiał go na biurku. Sugerowana cena 660 złotych.

Hubów usb jest na rynku tak wiele, że wygrać można jedynie wzornictwem przemysłowym. Podobnie z akcesoriami do iPoda czy iPhona. Pomijamy serię różnych opakowań i dodatków do noszenia sprzętu, oko bardziej przykuły trzy konkretne urządzenia: czterokanałowy mixer, podcaster......i dostępny już w Polsce (ponoć prawdziwy hit sprzedaży) TuneBase FM (260 zł) oraz TuneCast Auto (350 zł) do telefonów iPhone i odtwarzaczy iPod. Dzięki technologii ClearScan oba nadajniki radiowe za naciśnięciem przycisku same znajdują najlepszą częstotliwość do odtwarzania muzyki z urządzeń iPhone i iPod. Puszczoną w eter muzykę możemy złapać na własnym samochodowym radioodbiorniku. Ponadto urządzenie TuneBase FM ułatwia montowanie i zasilanie urządzenia iPhone lub iPod w samochodzie. Zdjęcie tegoż poniżej.Belkin odświeżył też ofertę dla graczy. N52te to pad przeznaczony specjalnie do sprawnego poruszania się w grach typu FPS (first-person shooter), MMORPG (massively multiplayer online role playing game) oraz strategiach czasu rzeczywistego RTS (real-time strategy). n52te jest następcą chwalonego w recenzjach modelu n52.

Różnica między starym a nowym modelem jest taka, że w kosztującym 260 złotych dodano specjalne oprogramowanie firmy Razer, które zwiększać ma przewagę gracza nad konkurentami. Czyli "kup, to się przekonasz, o co nam chodzi". Ponadto wprowadzono "bardzo atrakcyjnie wyglądające niebieskie podświetlenie". Nie ma to jak niebieski blask wokół dłoni.