Artyści z całego świata zaproszeni zostali do nadsyłania wygenerowanych cyfrowo obrazów "niezwykłych fuzji" architektury i krajobrazu, nastawionych na eksponowanie wyobraźni i artystycznego wyrazu. Konkursowe zgłoszenia oglądać można w internecie tutaj.

Reklama

"Poprosiliśmy artystów, by stanęli na ramionach takich gigantów jak na przykład Frank Gehry i spojrzeli w otchłań swojej wyobraźni" - powiedział Mark Snoswell, prezes CGSociety, światowej organizacji artystów cyfrowych. "Nasi artyści stworzyli cudowne miejsca, które są czystą sztuką, w których możemy budzić się każdego dnia i zdumiewać grą świateł w fantastycznych przestrzeniach i wibrujących syntezach światła, koloru i tekstur".

Wybrani zdobywcy nagród NVart prezentować będą swoje prace w czasie imprezy NVISION 08, najważniejszego wydarzenia dla profesjonalistów obliczeń wizualnych i entuzjastów, które odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2008 w San Jose w Kalifornii. Więcej informacji znaleźć można pod adresem www.nvision2008.com. Prace konkursowe NVArt prezentowane były także ostatnio w San Jose Museum of Art w Dolinie Krzemowej oraz galerii Tate Modern w Londynie.

Zgłoszenia oceniało grono jurorów, do którego należeli: Pascal Blanche, Ubisoft; Francisco Cortina, 3D Artist; Lorne Lanning, Oddworld Inhabitants; Stephan Martinere, Midway Games; JoAnne Northrup, San Jose Museum of Art; Shelley Page, Dreamworks; Mark Snoswell, CGSociety; Steven Stahlberg, Androidblues oraz David Wright, nVidia.