p

ReklamaXIAO Tip-521 to cyfrowy kompakt z matrycą 5Mpix, ekranem 2.48” LCD, 16MB pamięci wewnętrznej, slotami na karty SD/SDHC i wbudowaną drukarką zdjęć. Wszystko jak w Polaroidzie. Ponoć w aparacie jest magazynek na dwadzieścia arkuszy papieru foto. Ponadto jest funkcja, o której właściciela mogli pomarzyć - zdjęcia można przechować w pamięci.

Na stronie producenta technologii ZeroInk, Zink, zapewniają, że zdjęcia są odporne na zarysowania, zmoczenie i nie blekną. Drukarka produkuje zdjęcia z jakością 313 dpi. Papier jest pokrywany w całości, bez białych krawędzi. Klasyczny rozmiar (w calach) papieru aparatów Polaroid to 3.25 x 4.25. Tu zdjęcia drukuje się na papierze 2x3 cale.

XIAO po chińsku oznacza mały, ale sam aparat wygląda dość... no cóż, obszernie. Jest to ważące ćwierć kilo pudełko o rozmiarze 15 x 7,5 x 2,5 centymetra. W sprzedaży (na razie w Japonii) będzie od 28 listopada za około tysiąc złotych (po obecnym kursie jena). Zestaw 20 arkuszy kosztować ma około 25 zł (znów, po kursie jena).