Aby skorzystać z nowej usługi, potrzebna jest jedynie kamera internetowa i mała wtyczka do przeglądarki. Potem wystarczy otworzyć okienko Czat i wybrać w menu opcji pozycję "Wideo i nie tylko". Po zakończeniu instalacji nowej funkcji należy się wylogować z poczty. Przy ponownym wejściu do Gmaila w menu "Opcje" przy każdym kontakcie pojawi się przycisk "Wideo i nie tylko", umożliwiający prowadzenie wideorozmów. Oczywiście - z osobami, które także zainstalowały nową funkcję Gmail.

Reklama

Czy nowa usługa się przyjmie? Na pewno jej atutem jest to, że googlowy komunikator pozwala na rozpoczęcie rozmowy wideo bez opuszczania skrzynki email i otwierania nowego konta. Jeśli ktoś nie dysponuje kamerką internetową, zawsze może skorzystać z opcji czatu głosowego. Aplikacja jest niezwykle prosta w obsłudze i przyjazna użytkownikowi. Szkoda tylko, że usługa pojawia się tak późno.

Aby obsługiwać najnowszy dodatek do usługi Gmail, komputer musi być wyposażony w system operacyjny Windows XP lub jego nowszą wersję. Aplikacji można używać także na komputerach Mac z platformą Intel oraz systemem OS X w wersji 10.4 lub nowszej. Produkt dostępny jest przez wszystkie przeglądarki, które obsługują najnowszą wersję Gmail (Google Chrome, Firefox 2.0+, Internet Explorer 7.0 i Safari 3.0).