Patrząc na listę tegorocznych finalistów konkursu GSMA, należy stwierdzić, że zeszły rok należał do inteligentnych, „wszystkomających” komórek, które umożliwiają wygodne korzystanie z internetu. Wśród pięciu kandydatów do nagrody głównej znalazła się Nokia E71 – elegancka komórka z pełnowymiarową klawiaturą QWERTY. E71 pozwala na ustawienie dwóch trybów pracy – prywatnego oraz służbowego, a do każdego z nich jest przyporządkowany odrębny pulpit ze skrótami do najbardziej potrzebnych aplikacji i funkcji.

Reklama

W gronie finalistów nie mogło oczywiście zabraknąć długo oczekiwanego googlephone’a, czyli stworzonego na zamówienie T-Mobile telefonu G1. Wyposażony w klawiaturę ukrytą pod dotykowym ekranem umożliwia łatwy dostęp do google’owskich serwisów – Google Maps, YouTube oraz G Talk. Producentem telefonu jest HTC. Trzeci kandydat to BlackBerry Storm 9500 firmy RIM. Komórka z wyglądu przypomina iPhone’a 3G i jest uważana za poważną konkurencję dla telefonu Apple’a.

Kolejny finalista to INQ1 – mało znany w naszym kraju telefon dostępny w brytyjskiej sieci 3. Choć nie posiada on dotykowego ekranu, umożliwia łatwy dostęp do serwisów takich jak Facebook czy YouTube. Listę nominowanych do nagrody GSMA zamyka KS360 od LG. Telefon może się pochwalić dużym, reagującym na dotyk ekranem oraz kompletem funkcji multimedialnych.

Kto wygra? Tego dowiemy się 17 lutego podczas uroczystej ceremonii uświetniającej targi 3GSM w Barcelonie.

A który telefon jest najlepszy Twoim zdaniem? Weź udział w naszej ankiecie!