Oba debiutujące komputery należą do kategorii Full Rugedized, a więc maksymalnie wzmocnioncyh maszyn. Zostały one stworzone z myślą o osobach, które pracują poza biurem - architektów, inżynierów, archeologów czy wojskowych.

W tym celu wyposażono je w obudowę ze specjalnego stopu magnezu, odpronego na pęknięcia i wgniecenia. Z kolei twardy dysk jest chroniony warstwą neutralizującej wibracje pianki oraz metalową klatką. Dane na nim zapisane są chronione przed niskimi i wysokimi temperaturami, działaniem kurzu i wilgoci. Zgodnie z obietnicami producenta, otwarty Toughbook wytrzyma upadek z wysokości 90 cm.

Aby laptopy zużywały mniej energii, zastosowano w nich ekrany podświetlane diodami LED. W modelu Toughbook CF-19 znajdziemy procesor Intel Core 2 Duo 1,2 GHz oraz wyświetlacz o przekątnej 10,4 cala. Z kolei w laptopie CF-30 znajdziemy procesor Intel Core 2 Duo 1,6 GHz oraz wyświetlacz o przekątnej 13,3 cala. Drugi z modeli wyposażono dodatkowo w wygodną rączkę, dzięki której można go łatwo przenosić z miejsca na miejsce.

Niestety, prócz ekstremalnej wytrzymałości, laptopy mają stosunkowo ekstremalną cenę: cena netto modelu CF 19 to ok. 17 tys zł, a modelu CF-30: 20 tys zł.