Urządzenie o mało seksownej nazwie ATC2K firmy Oregon Scientific zostało stworzone z myślą o tych, którzy chcieliby dokumentować swoje ekstremalne przygody - crossowe wyprawy rowerowe, skoki na snowboardzie czy godziny na sztucznej ściance do wspinaczki. Dzięki wodo- i wstrząsoodpornej obudowie gadżet wytrzyma upadki, zachlapania, nurkowania (do 3 metrów) czy ciągłe wstrząsy.

Reklama

Ponieważ kamerka waży zaledwie 250 g, noszenie jej przy pasku czy na kasku (jak robią to np. snowboardziści lub skoczkowie spadochronowi) nie będzie wielkim problemem. Mało kłopotów powinna też sprawić obsługa gadżetu, gdyż posiada on tylko trzy przyciski.

Kamerka nagrywa filmy w trzech rozdzielczościach: 640 x 480, 320 x 240 i 160 x 120 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę. Prócz wewnętrznej pamięci o pojemności 32 MB, można w niej umieścić kartę SD o pojemności np. 2 GB, co pozwoli nagrać 2-5 godzin filmu (zależy od wybranej rozdzielczości). Kamerka jest zasilana dwoma bateryjkami AA i jest kompatybilna z komputerami PC oraz Mac.

W zestawie znajdziemy komplet akcesoriów montażowych. Cena: 449 zł.