Dwa nowe modele takich drukarek pokazała podczas odbywających się w Las Vegas targach fotograficznych PMA firma Sony. Oba urządzenia (nazwy modeli to DPP-FP97 i DPP-FP67) mająkompaktowe wymiary, dzięki czemu bez problemu można je spakować na imprezę, rodzinną uroczystość czy zabrać na wakacje. W ten sposób będziemy mogli drukować dopiero co zrobione zdjęcia i dzielić się nimi z bliskimi.

Reklama

Drukarki Sony pozwalają na drukowanie zdjęć w formacie 10 na 15 cm, a więc o rozmiarze pocztówki. W FP67 znajdziemy ekranik o przekątnej 2,4 cala, na którym można podglądać zdjęcia oraz poddawać je obróbkom. Z kolei bardziej zaawansowany model DPP-FP97 wyposażono w 3,5-calowy wyświetlacz, a także złącze HDMI.

Oba modele zostały wyposażone w czytnik kart SD, SDHC, MMC oraz xD, a model FP97 obsługuje ponadto karty Compact Flash. W przypadku bardziej zaawansowanego modelu wydrukowanie jednego zdjęcia zajmuje 45 sekund.

Dzieciom zapewne spodoba się możliwość dodawana ramek oraz innych ornamentów na drukowane zdjęcia, a także możliwość zrobienia fotograficznego kalendarza. Drukarki Sony mają trafić do sprzedaży w maju w cenach 120 dol. (DDP-FP67) i 200 dol. (DDP-FP97).