Pogłoski o przygotowywanym przez Della laptopie krążyły po hi-techowych salonach od dobrych kilku miesięcy. Rąbka tajemnicy uchylono podczas odbywających się w styczniu w Las Vegas targów elektroniki użytkowej CES. Wówczas dziennikarzom po raz pierwszy zaprezentowano komputer, nie wspominając jednak nic o jego parametrach technicznych ani dacie sklepowej premiery.

Reklama

p

Niedawno na stronie www.adamobydell.com pojawił się film prezentujący budowę laptopa. A gdy ten odpowiednio podgrzał emocje użytkowników, firma zdecydowała się na oficjalną premierę nowego gadżetu.

Nowy stylowy laptop wyposażóno w wyświetlacz o przekątnej 13,4 cala oraz obudowę z aluminium (do wyboru srebrna lub czarna) Wewnątrz komputera umieszczono procesor 1.2 GHz Core 2 Duo, pamięć RAM 2 GB (maksymalnie do 4 GB) i napęd SSD 128GB plus takie obowiązkowe dodatki jak Bluetooth i WiFi.

Komputer waży 1,8 kg (a więc więcej niż MacBook Air lub HP Envy), ale jest niezwykle cienki - jego grubość to zaledwie 1,65 cm.

Ceny Adamo będą się zaczynać od 1999 dolarów (można wybrać sobie konfigurację z mocniejszym procesorem i większym RAMem). W USA Adamo trafi do sprzedaży 26 marca.