O pobitym przez Wii rekordzie sprzedażowym poinformował szef Nintendo Satoru Iwata. Wynik 50 mln oznacza, że Wii jest najszybciej sprzedającą się konsolą do gier w historii, bijącą na głowę dotychczasowego rekordzistę Playstation 2.

Reklama

>>> Czy konsole odejdą do lamusa? Przeczytaj o nowym pomyśle na granie

"Nikt nie spodziewał się, że Wii zyska tak powszechne uznanie. To przekracza nasze najśmielsze przewidywania i nadzieje " - przyznał Iwata podczas wystąpienia na odbywającej się w San Francisco Games Developer Conference. "To banał, ale grają nie tylko 18-letni chłopcy, ale także ich mamy i małe dziewczynki po tym, jak skończą odrabiać lekcje. Wszyscy grają" - dodał szef potentata.

Skąd tak wielki sukces Wii? "Wydaje mi się, że wynika on z tego, iż dzięki Nintendo granie przestało być zajęciem kanapowo-siędzącym i pozwoliło ludziom wstać i swobodnie się ruszać" - zauważa w wywiadzie dla BBC News Jay Lauffer z Blizzard Entertainment.

Podczas konferencji Iwata podał także wyniki sprzedaży kieszonkowych konsol Nintendo DS. Mały gadżet rozszedł się na świecie w 100 milionach sztuk.