LG Electonics zaprezentowało nową odsłonę sklepu internetowego LG Application Store z aplikacjami mobilnymi dla posiadaczy telefonów komórkowych średniej i wyższej klasy oraz Smartphone’ów. W chwili obecnej witryna jest dostępna tylko w wersji beta (testowej), jednak już posiada nową szatę graficzną i oferuje szeroki asortyment oprogramowania. Dzięki dostępowi do najnowszych zasobów multimedialnych użytkownicy mogą w każdej chwili znaleźć aktualne oprogramowanie systemowe oraz szeroką gamę widgetów.

Reklama

LG Application Store został gruntownie przebudowany i ruszy 30 lipca. Zmiana dotyczy zarówno strony graficznej witryny, a dzięki udoskonalonej funkcjonalności klienci LG mogą korzystać z bogatej bazy interesujących i przydatnych aplikacji. Użytkownicy oprócz dostępu do bibliotek systemowych z oprogramowaniem dodatkowo mogą korzystać z ekscytujących gier, takich jak The Sims3, Asphalt 4, Prince of Persia, Tetris, Assassin’s Creed II. Do wyboru są dwie wersje oprogramowania dla telefonów komórkowych średniej i wyższej klasy oraz dla smartphone’ów. Oprócz aplikacji przeznaczonych dla telefonów z systemem Windows pod koniec roku zostaną dodane również aplikacje mobilne dla platformy Android.

Sklep LG Application Store w nowej odsłonie jest przejrzysty i funkcjonalny. Pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do ponad 3000 aplikacji mobilnych. Zaletą sklepu jest fakt, że ponad połowa aplikacji mobilnych będzie kompatybilna z telefonami średniej i wyższej klasy. Do tej pory rynek usług mobilnych skupiał się niemal wyłącznie na smartphone’ach. Obecnie sklep LG udostępnia zawartość aplikacji w systemie zamkniętym dla użytkowników telefonów średniej i wyższej klasy. Do końca 2010 roku planowane jest rozszerzenie gamy produktów o aplikacje dla właścicieli smartphone’ów. LG Application Store jest jednym z najlepszych portali internetowych tego typu. Poprzez dostęp do bogatych bibliotek mobilnych i szeroką gamę dodatków użytkownik może dowolnie programować i udoskonalać swoja komórkę.

Ulepszony sklep LG daje swoim klientom również dostęp do aplikacji społecznościowych SNS (Social Networking Service) takich jak Facebook i Twitter oraz komunikatorów internetowych, VoIP (Voice over Internet Protocol) oraz nawigacja i mapy.

Nowy sklep LG jest dostępny od 1 czerwca w 23 krajach. Według projektantów witryna dostępna jest w wersji Beta. Według założeń projektantów LG polscy użytkownicy po zarejestrowaniu się, będą mogli korzystać z zawartości witryny LG Application Store pod koniec 2010 roku. W chwili obecnej trwają prace nad udoskonaleniem wersji Beta. Do końca roku LG zamierza rozszerzyć usługę na 33 kraje oraz rozbudować gamę oferowanych produktów do 4000 aplikacji. Do końca 2010 roku dostęp do sklepu LG Application Store otrzymają także użytkownicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włochy, Hiszpanii i Iranu.