Pierwszy na świecie laserowy, mobilny projektor właśnie wchodzi do Polski i wszystko wskazuje na to, że szybko wywoła rewolucję na rynku multimedialnych gadżetów. W Stanach Zjednoczonych już go docenili. W lutym tego roku zdobył tytuł najlepszego produktu na targach Macworld w San Francisco.

Reklama

PicoP, bo o nim mowa, to pierwszy tego typu produkt na świecie. Przedstawicielem producenta na Polskę jest firma Mega Sonic – pionier polskiego rynku mobilnych projektorów.

Mini projektor z maxi możliwościami
Kieszonkowy projektor o wymiarach, uwaga, 14 x 60 x 118 mm i wadze zaledwie 122 g, pozwala na oglądanie filmów nagranych komórkową kamerą, odtwarzania filmów z Youtube, oglądanie treści VOD czy przeglądania stron WWW na tzw. „dużym ekranie”, czyli dowolnej powierzchni. Do tego pionierskie zastosowanie technologii laserowej opatentowanej przez Microvision zapewnia ostrość wyświetlanego obrazu w każdych warunkach bez konieczności strojenia.

Światło generowane przez laser charakteryzuje się nasyceniem barw, jakiego nie mogliśmy doświadczyć w tradycyjnych projektorach - PicoP wyświetla obraz w najwyższej możliwej rozdzielczości dostępnej dla urządzeń przenośnych tj. 848x480 pikseli. Kolory są głębsze i jaśniejsze niż w projektorach LCD, LCOS czy DLP dostępnych obecnie na rynku. Obraz nie traci na jakości także przy znacznym powiększaniu przekątnej. Kąt projekcji PicoP wynosi 43 stopnie. Obraz jest duży i wyraźny nawet jeśli projektor jest blisko powierzchni, na której wyświetlamy. Oddalając się od powierzchni projekcji możemy uzyskać doskonały obraz wielkości 100 cali.Szósty zmysł
Kolejną zaletą projektora jest jego intuicyjność. Użytkownik nie musi konfigurować ustawień. PicoP automatycznie wykrywa nadchodzący sygnał wideo z telefonu, laptopa czy jakiegokolwiek innego źródła i sam rozpoczyna projekcję. A w dodatku jest bezdźwięczny i nie zakłóca odbioru monotonnym huczeniem. Nie wymaga też stałego dostępu do źródła prądu, działa na baterię, co pozwala na mobilne korzystanie z przyjemności – poza biurem, domem, szkołą. Niewielkie rozmiary i obraz to nie jedyne atuty PicoP. Projektor, jako urządzenie typu plug-and-play, wystarczy wpiąć do dowolnego urządzenia mobilnego, jak iPhone, iPod, laptop, aparat, kamera, czy dowolny telefon komórkowy z wyjściem VGA, by odtwarzać pliki multimedialne.

All in one for everyone
Mobilność, uniwersalność i wygoda użytkowania projektora PicoP z pewnością wzbudzą zainteresowanie szerokiego grona odbiorców. PicoP znajdzie zastosowanie zarówno podczas wszelkich spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń, jak i typowo rozrywkowych sytuacji, np. oglądania filmów i zdjęć w gronie znajomych. To świetne rozwiązanie dla ludzi „ciągle w biegu”, którzy nie mogą pozwolić sobie na noszenie ze sobą rzutnika, laptopa i niezbędnych do ich uruchomienia zasilaczy.

Cena mobilnego projektora to 1 990,00 PLN.