H7531D to projektor FullHD z lampą o mocy 2000 lumenów. Projektor, by nie wyróżniać się od otoczenia, jest biały. Z tyłu znajdziemy 2 wejścia HDMI, jedno wejście S-Video i VGA - nie ma więc problemów z podłączeniem naszego domowego sprzętu.

Reklama

Na górze projektora znajdziemy przyciski sterujące soczewką, co niestety sprawia, że nie możemy urządzenia przed kalibracją powiesić na suficie, bo do regulowania potrzebna nam będzie drabina.

Najważniejsze funkcje projektora obsługujemy pilotem,a ekranowe menu jest proste w obsłudze. Możemy nie tylko wybrać 8 dostępnych trybów pracy, ale także ręcznie ustawić kolory, kontrast, nasycenie, czy poziom czerni. Jeśli zaś chodzi o tryby pracy, to najlepiej urządzenie wyświetla obraz, gdy działa jako "sport", albo "filmy" - gdy ustawimy projektor w tryb "gier", czy "prezentacji", to czerń wygląda fatalnie.

Projektor ma też trochę za słabą lampę - by w pełni cieszyć się obrazem, najlepiej oglądać filmy przy zasłoniętych oknach i przygaszonym świetle. Do tego, jako, że projektor nie ma możliwości wygładzania scen, czy odszumiania sygnału, jakość obrazu mocno zależy od odtwarzacza. Urządzenie ma za to dobrą powierzchnię równomiernego oświetlenia ekranu (aż 91 proc.).

Oczywiście projektor wymaga też porządnego zestawu kina domowego - jego maleńki głośnik potrafi tylko zagłuszyć system chłodzenia, ale o kinowym dźwięku można tylko zapomnieć.

Podsumowując. Produkt Acera to jeden z najtańszych projektorów FullHD. Nic więc dziwnego, że nie znajdziemy w nim tyle opcji regulacji ekranu i podzespołów takiej jakości, jak w najlepszych wynalazkach Sony, Epsona, LG, czy BenQ. Potrafi też, jeśli stoi odpowiednio daleko, wyświetlić obraz o przekątnej 300 cali. Jeśli jednak ktoś chce koniecznie mieć projektor i nie chce wydawać fortuny, to nad tym modelem Acera może się zastanowić - gwarantuje on przyzwoitą jakość obrazu za rozsądną, jak na projektor cenę. Trzeba się tylko pogodzić z hałasem chłodzenia i tym, że trzeba trochę posiedzieć nad ustawieniami.