Panasonic DECT KX-TCA364 najlepiej sprawdza się w trudnych warunkach i na dużym obszarze w miejscach, gdzie nie da się uniknąć kurzu, pyłu, brudu czy wody. Specjalnie wzmocniony telefon DECT spełnia standardy IP64, co zapewnia jego całkowitą ochronę przed wnikaniem kurzu i pyłu a także przed zachlapaniem wodą.

W utrudnionych warunkach pracy np. na budowach, w fabrykach czy magazynach urządzenia elektroniczne narażone są na niekorzystne czynniki środowiska, które skracają czas ich użytkowania. Dzięki jego wzmocnionej obudowie odporny jest na wszelkiego rodzaju wstrząsy i upadki z wysokości.

Model telefonu Panasonic KX-TCA364 zaprojektowany został tak, aby ułatwić pracę w każdych warunkach wymagającego otoczenia. Rozmowa telefoniczna w dużych fabrykach, na halach produkcyjnych, gdzie natężenie hałasu jest większe niż przeciętne nie jest już problemem. O przychodzącej rozmowie telefonicznej powiadamia funkcja alarmu wibracyjnego, co szczególnie ułatwia komunikację
w miejscach o podwyższonym poziomie hałasu.

Innym pomocnym rozwiązaniem  w komunikacji, gdzie odgłosy zewnętrze mogą utrudniać rozmowę, jest nowa funkcja Noisy Area, która redukuje hałas otoczenia i poprawia jakość rozmów.

Panasonic KX-TCA364 jest nowoczesnym, wysokiej klasy, ekonomicznym urządzeniem do komunikacji biznesowej. Oprócz ergonomicznej budowy słuchawki, telefon wyposażony jest w gniazdo do podłączenia zestawu słuchawkowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można zainstalować opcjonalną słuchawkę nagłowną i rozmawiać nie odrywając rąk od pracy.

Telefon Panasonic KX-TCA364 jest w pełni zintegrowany z biznesowymi funkcjami telefonicznymi, takimi jak obsługa wielu linii, czy wybieranie wg nazw. Elastyczne przyciski LM pozwolą na zaprogramowanie obsługi funkcji centrali oraz telefonu, umożliwiając do nich szybki i wygodny dostęp. Ważnym elementem  w komunikacji, jest zachowanie jej ciągłości nawet bez utraty jakości połączenia. Bezprzewodowy system telefoniczny DECT zapewnia wyjątkową wydajność  i mobilność w komunikacji nawet podczas szybkiego przemieszczania się ze strefy obsługiwanej przez jedną stację bazową do innej.