Już jutro na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas będzie miała miejsce oficjalna premiera drugiej generacji procesorów Intel Core, znanych dotychczas pod nazwą kodową Sandy Bridge. To zupełnie nowa architektura, w której po raz pierwszy rdzeń graficzny zintegrowano z rdzeniem procesora na jednym kawałku krzemu, a całość wykonano w 32nm procesie technologicznym. Sandy Bridge to także druga generacja technologii Turbo Boost oraz zupełnie nowe technologie do obróbki multimediów.

Reklama

Druga generacja rodziny procesorów Intel® Core™ pozwala na dostrzegalnie inteligentniejszą pracę z komputerem. Bez względu na to, czy używasz komputera do odtwarzania mediów cyfrowych, gier, zabaw czy codziennych zadań, nowe procesory automatycznie zapewniają jeszcze więcej wydajności, kiedy jej potrzebujesz, a teraz również lepsze wrażenia wizualne za sprawą wbudowanej grafiki.

Procesory Intel Core drugiej generacji są inteligentniejsze niż kiedykolwiek przedtem dzięki technologii Intel® Turbo Boost 2.0 , technologii Intel® Hyper-Threading oraz innym usprawnieniom, które natychmiast zobaczysz, poczujesz i docenisz. Edytujesz duży plik wideo lub wykonujesz inne zadanie wymagające dużej mocy obliczeniowej? Procesor automatycznie przyspiesza i kończy pracę wcześniej. Wykonujesz wiele programów jednocześnie? Procesor przydziela priorytety poszczególnym zadaniom i szybciej reaguje na polecenia, więc przejścia między programami są mniej kłopotliwe, a praca staje się płynniejsza.Funkcje wizualne wbudowane w procesor zapewniają wszystko, czego potrzebujesz, aby cieszyć się doskonałą jakością obrazu i bezproblemowymi interakcjami ze swoim komputerem. Zatem wszystko, co widzisz, wygląda znakomicie i działa bez zakłóceń lub przerw. Częścią tych wizualnych doświadczeń jest technologia Intel® Quick Sync Video, która przyspiesza edycję i udostępnianie wideo.

Możesz teraz również oglądać filmy HD i programy rozrywkowe bezpośrednio z komputera dzięki funkcji Intel® Insider™ . Intel Insider to bezpieczne środowisko dystrybucji, przechowywania i odtwarzania materiałów filmowych najwyższej jakości, stworzone we współpracy z hollywoodzkimi i bollywoodzkimi studiami filmowymi oraz wiodącymi dystrybutorami, takimi jak CinemaNow*, Dixons Retail plc*, Hungama Digital Media Entertainment*, Image Entertainment*, Sonic Solutions*, Warner Bros. Digital Distribution* i innymi. Dzięki temu właściciele praw do filmów i ich dystrybutorzy będą mogli udostępniać więcej filmów w jakości HD, i to w dniu ich premiery na DVD i Blu-ray. Komercyjna dystrybucja materiałów filmowych HD najwyższej jakości z wykorzystaniem technologii Intel Insider planowana jest jeszcze w tym kwartale.

Ponadto, dzięki technologii Intel® Wireless Display , która bezprzewodowo łączy laptop z telewizorem, będziesz mógł oglądać nowe treści, w tym filmy Blu-ray*, na dużym ekranie w znakomitej jakości 1080p, nie ruszając się z kanapy. Dodaj też kolejny wymiar do komputerowego obrazu za pomocą technologii Intel® InTRU™ 3D, która umożliwia oglądanie filmów Blu-ray* ze stereoskopowym obrazem 3D w pełnej rozdzielczości 1080p.